Franziskaner Weissbier Kristallklar
Franziskaner Weissbier Kristallklar
Franziskaner Weissbier Kristallklar
% alk. 5.0
Blg 11.8
4072700001072addbarcode
ulubione: 7

Produkt browaru Spaten-Franziskaner-Bräu, mającego siedzibę w Monachium. Jest to dość rzadka odmiana piwa pszenicznego, które jest idealnie przejrzyste - kryształowe. Barwa jasno-złota, klarowna. Piana gęsta i bardzo wysoka po nalaniu, po chwili redukuje się do niskiej powłoki. Zapach bananowo, kwiatowy, średnio intensywny. W smaku bananowe z wyraźną słodowością. Wysycenie solidne.

Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel: Monachijski; drożdże górnej fermentacji: Franziskaner.
Dodał: Stacher93 - 2013-11-08 12:57:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 36
Goście 8 / ilość: 14
średnia7,64 / ilość: 50

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-10-06 11:26:30
Taka wersja lajt piwa pszenicznego. Nie brakuje tu niczego co jest w klasycznym weizen'ie ale to wszystko mniej intensywnie odczuwalne. Jest klarowne. Myślę że to dobra pozycja dla szukających coś pomiędzy piwem pszenicznym a lagerem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-08-07 20:40:18
Nuty bananowe wyczuwalne, ale goździki, chociaż mniej też. Piana dość obfita, drobnopęcherzykowa. Barwa
słomkowa, klarowne do bólu. No drożdże wyczuwalne w aromacie. No i w sumie klapa. Filtrowany weizen nie dość, że w wyglądzie sporo traci to i smakowo. Klarowanie zabiera z piwa pszenicznego cały drożdżowy osad, który w przypadku piw pszenicznych ma kluczowe znaczenie. Jest leciutki banan w smaku, ale wrażenie jakby był z dodatku aromatów a nie z drożdży. Aromat pozostał, ale reszta została temu piwu zabrana przez filtrację. Jest to przykład tego jak wariacja na temat danego stylu nie wychodzi danemu piwu na dobre.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-01-05 21:31:41
Nie kupować w lidlu
Nie jest porównywalny z niczym - brak piany smaku to shi.... Gdzie indziej kupione jest git
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-08-23 21:14:27
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia, ale to w końcu kristallklar. W zapachu klasyka weizena drożdże, goździki, banany, w takiej właśnie kolejności. W smaku jest, podobnie na początku drożdżowe aromaty, przeradzają się w goździkowe akcenty, a kończy się bananowym finiszem goryczka adekwatna do stylu, nie najgorsza kontra kwaskowa, mała treściwość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Franziskaner, etykieta elegancko wykonana graficznie. Warka 3.07.2019. Przyjemny, aczkolwiek nie pozwalający na kolana kristallklar, spodziewałem się chyba czegoś mniej wodnistego, bardziej konkretnego. Niby wszystko jest na swoim miejscu, lecz w ilości mnie nie zadowalającej, jakby oszczędnej. Dlatego też nie jestem w stanie zaproponować więcej niż 6, według mnie cena nie do końca adekwatna do jakości. Przejrzysty i klarowny pszeniczniak? Fajnie, ale zabrakło trochę smaku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.