Fortuna Czerwony Smok
Fortuna Czerwony Smok
Fortuna Czerwony Smok
% alk. 6.2
Blg 12.7
brak koduaddbarcode
ulubione: 10

Czerwony Smok jest owocem tradycyjnego warzenia, troskliwej pielęgnacji podczas otwartej fermentacji i tradycyjnego dojrzewania piwa. Zaskakuje delikatnym wręcz aksamitnym smakiem, który z każdym łykiem staje się coraz bardziej wytrawny i goryczkowy.
Cieszy również oko. W kuflu mieni się czerwienią, w promieniach słonecznych zyskującą rubinowe refleksy. Jasnokremowa piana pozostaje w kontraście z soczystym kolorem samego napoju.
Dodał: admin - 2010-08-09 08:59:32

oceny Oceny

Użytkownicy 6,68 / ilość: 80
Goście 7,27 / ilość: 41
średnia6,88 / ilość: 121

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-04-05 22:28:48
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko opadająca i zanikająca, lacing praktycznie zerowy. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu akcenty palone, kawowe klimaty oraz karmelowe nuty, a także baza słodowa. W smaku słodkie, karmelowe z wyraźnym zalegającym palonym posmakiem, kawa jest również obecna z każdym kolejnym łykiem, goryczka znikoma, prawie, że żadna, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Fortuna, etykieta w czerwonej kolorystyce, fajnie wykonana graficznie w miarę dobrze opisana. Warka 27.08.2017. Dość deserowe ciemne piwo, choć z aspiracjami na coś więcej, podoba mi się tutaj ta paloność i kawa, która nadaje charakterystycznego posmaku. W tej wersji mamy 5,8% oraz ekstrakt 12,4%. Nie miałem okazji kosztować wcześniejszej edycji czerwonego smoka, ale ta współczesna wcale nie jest zła. W stosunku cena do jakości wychodzi mi 7 z minusem i przy tej ocenie pozostanę. Niby słodkie, lecz można się nim napić.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-03-03 00:01:35
Dobre , nie przesłodzone , pijalne i smaczne piwko. Aromaty karmelowe , czuć słodycz ale nie przesadną
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
magus76
starstar

2017-02-26 23:17:38
Kolor brudnoczerwony. Piana grubo pęcherzykowa, karmelowa i szybko znikająca bez lacingu. Zapach słodu i palonego karmelu. Wodniste bez goryczki i z majaczącym smakiem kawy zbożowej. Rozczarowanie - brak tego \"smoczego oddechu\". Nie pozostawia żadnych wspomnień i nie zachęca do powrotu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-26 04:07:22
Zapach podobnie warzywny, na początku, a później to już lagerowa pustka, ciutka karmelu.
Kolor czerwony, od karmelu, jak piwa z Gontyńca, ładniejsza piana, trwalsza i nawet jakiś lacing zostawia.
W smaku lagerowa pustka + warzywa, których tutaj słodkość już nie ukryje, bo piwo słodkie nie jest, ciężko powiedzieć, że jest wytrawne, bo jest po prostu wodniste, puste, odrobina Herkulesa w smaku. Nie powiem, że jest niesmaczne, bo jest nijakie, niemal jak woda. Czuć tu trochę goryczki, no i karmelu, który pewnie poszedł na kolor.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.