Fortuna Śliwkowa
Fortuna Śliwkowa
Fortuna Śliwkowa
% alk. 5.3
5901687910161addbarcode
ulubione: 24

Fortuna Śliwkowa to piwo dolnej fermentacji, warzone w otwartych, tradycyjnych kadziach. Długo leżakowane. Swój niepowtarzalny smak i aromat zawdzięcza kompozycji palonego słodu i naturalnego soku z dojrzałych śliwek. Po przelaniu do pokala urzeka śliwkowym aromatem z akcentami madery i rodzynek, przełamanym nutami palonego słodu. W smaku wyczuwalna jest delikatna, owocowa kwaskowatość zrównoważona przyjemną słodyczą, pod koniec dopełniona lekką chmielową goryczką.
Dodał: piwowarwwa - 2013-10-08 16:11:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,42 / ilość: 212
Goście 7,75 / ilość: 115
średnia6,89 / ilość: 327

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2021-05-26 23:17:07
Czy produkt z nowej serii pt. Fortuna śliwka, to to samo?
awatar
rewo
starstarstarstarstar

2021-02-12 22:51:13
Zapach: słodki susz śliwkowy, bardzo przyjemny. Smak: oczywiście dominuje śliwka, słodko ale jednak to słodkość dzięki tej śliwce nienachalna. Pozytywne wrażenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2020-09-19 21:40:46
Warka 02.03.21 r. Piana początkowo obfita lecz szybko redukująca się do wąskiej obrączki, za to pozostawiająca trwały lacing. Piwo barwy cola/brąz, Raczej nisko wysycone. W zapachu słodowość, typowe dla Fortuny orzeszki coli oraz przyjemny aromat śliwek, rodzynek. W smaku słodowa podstawa okraszona solidną dawką śliwki, rodzynek, w tle nuty coli. Dość słodkie, deserowe piwo ale z piekącą, lekko korzenno-ziołową specyficzną nutą - wyczuwalną po każdym łyku. Bardzo słodkie, pijalne i dość harmonijne piwo deserowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-01-31 18:46:56
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza fioletowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przyjemne aromaty śliwkowe, lekki karmel, coś z palonych akcentów, podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie, śliwkowe z niewyraźnym palonym finiszem, wszechobecna natomiast jest nuta karmelowa, goryczka praktycznie zerowa, podobnie jak kontra kwaskowa, deserowy profil, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w fioletowej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 23.08.2019. Nie jestem fanem śliwki w piwie, no chyba że wędzonej, na pewno nie w postaci dodatku soku śliwkowego. Aczkolwiek jak na deserowe piwo Fortuna śliwkowa jest całkiem pijalna, słodycz nie przytłacza tak bardzo, brakuje mi mocniejszego palonego akcentu i choćby krzty goryczki czy kwaskowości. Na plus brak chemicznych i nienaturalnych posmaków. Za taką jakość jestem w stanie zaproponować mocną 6, jest to piwo raczej dla fanów śliwkowego tematu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.