Flying Dog Horn Dog Barley Wine
Flying Dog Horn Dog Barley Wine
Flying Dog Horn Dog Barley Wine
% alk. 10.2
IBU 45
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Barley Wine z amerykańskiego browaru Flying Dog. Barley Wine w przełożeniu na język polski oznacza "wino jęczmienne". Jest to gatunek o mocnym, ostrym, niezwykle bogatym i zdecydowanym smaku dla prawdziwych smakoszy. Pianka koloru écru na początku prezentuje się obiecująco, jest wysoka, agresywnie syczy ale dość szybko zanika, zostając w postaci maleńkiego kożuszka. Kolor ciemno-rubinowy, przejrzysty. Wysycenie raczej średnie, nie przeszkadza jednak to w odbiorze, idealnie wręcz pasuję. Aromat bardzo bogaty, intensywny. Na pierwszym planie mocny aromat słodu z karmelem. Dość mocne skojarzenia z winem nie są tu niczym niezwykłym – piwo pachnie podobnie do półwytrawnego, czerwonego wina. Mamy tu jeszcze do czynienia z całą gamą owoców, także tych suszonych a także rodzynek i piernikowych akcentów. Alkohol w zapachu lekko wyczuwalny, nadaje piwu nieco winnego aromatu.Smak intensywnie słodowy, z lekką goryczką chmielową, podbudowany drobnym posmakiem alkoholu, karmelu, gorzkiej czekolady, posmakami czerwonego wina, suszonych owoców. Bogaty, wielowymiarowy... Piwo bardzo agresywne w smaku, ciężkie, oleiste, ale jednocześnie niezwykle treściwe. Rozgrzewa mocno.
Dodał: doktor_piwo - 2013-11-12 10:58:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 6
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,57 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-11-19 19:31:58
Czwarty, lub piąty Barley Wine, jakiego mam okazję pić.Barwa miedziana, mocno zmętniona.Piana jasno-kremowa, drobno oraz średniopęcherzykowa.Po nalaniu formuje się skromna około centymetrowa warstewka.Dziurawi się szybko od środka, zostaje porwana warstwa i przyzwoity pierścień.Piana pozostawia grube, aczkolwiek niezbyt trwałe i równe ślady na szkle.Aromat silny, ziołowo-likierowy, z wyczuwalnym alkoholem.Potężna baza słodowa wzbogacona nietypowym aromatem mieszanki ziół.W smaku również dominuje baza słodowa, następnie zioła, lekko ostry, gryzący posmak i wyczuwalny alkohol, który mocno rozgrzewa.Goryczka na średnim poziomie, nie jest specjalnie długa.Nasycenie niskie, pasuje do gatunku.Dobre, aczkolwiek słabsze niż np. Shipwrecker Circus, Alpha Blood i Old Foghorn.Nie był tak wyrazisty i głęboki w smaku jak piwa, które wyżej wymieniłem.Oczywiście wypiłem go ze smakiem i chętnie sięgnąłbym po niego jeszcze raz.Ogólnie ciężko jest zdobyć jakiegokolwiek przedstawiciela tego gatunku.W Częstochowie na tą chwilę dostać można tylko Anchor Old Foghorn Barley Wine.Z wielką chęcią spróbowałbym innych piw z tego gatunku, są drogie, aczkolwiek warte swojej ceny.Horn Dog jest również piwem, które poleciłbym innym.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar
2013-11-12 14:54:34
Wspaniałe, niezwykle bogate w smak piwo... Co tu więcej mówić, trzeba spróbować. Jedno z moich najlepiej wydanych na piwo 11 złotych w historii ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.