Flensburger Weizen
Flensburger Weizen
Flensburger Weizen
% alk. 5.1
Blg 11.6
41030813addbarcode

Piwa z browaru Flensburger warzone są według Niemieckiego Prawa Czystości z 1516 roku od roku 1888. Do ich wytworzenia wykorzystywana jest polodowcowa woda ze Skandynawii. Piwo jest naturalnie mętne, o aromacie chmielowo-słodowym i drożdżowym. Ma wyrazisty, słodowy smak, z nutami owocowymi. Cechuje się w porównaniu do innych piw tego stylu bardziej chmielowym charakterem.

Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, drożdże, ekstrakt z chmielu
Dodał: krzysiek.w17 - 2015-06-09 08:45:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 6
Goście 5 / ilość: 2
średnia5,75 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-03-08 16:22:07
Ładna piana, kolor standard dla stylu, choć tylko lekko nieprzejrzysty
Zapach zwiastuje katastrofę, bo nie pachnie prawie w ogóle, gdzieś tam jakiś banan załka.
W smaku jest jeszcze gorzej :?( W zasadzie to ono nie ma smaku, lekko mdła woda z posmakiem chmielu, gdzieś w tle majaczy jakiś banan i chleb, ale to woda. Najmarniejszy niemiecki weizen jaki w życiu piłem
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-02-06 14:07:22
Piana bielutka, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, dość wolno opadająca, zostawia bardzo ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu mocno wytłumione akcenty charakterystyczne dla weizenów, goździki, banany i drożdże, przede wszystkim jest to jednak zapach słodowy. W smaku również dość wodniste, akcenty bananowe i goździkowe minimalnie wyczuwalne na podniebieniu, słaba kontra kwaskowa, trochę lepsza słodowa, brak goryczki, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel z logiem browaru, otwierany w sposób który bardzo lubię, etykieta identyczna jak w innych wyrobach z Flensburga zmienia się tylko kolorystyka, a w przypadku weizena najbardziej oczywistym kolorem jest żółty. Bardzo przeciętny pszeniczniak, po dobrym pilsie browar z Flensburga serwuje nam wodnistego weizena, mało aromatycznego i charakternego, owszem pijalność jest wysoka, ale brakuje mi tutaj treściwości. Maksymalnie mogę zaproponować 6 z dużym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2016-01-02 14:01:14
Spore rozczarowanie zwłaszcza po tak obiecującej degustacji innego piwa z Flensburga czyli Pilsa. Jedno z przeciętniejszych weizenów z którymi obcowałem, a kilka niemieckich konkurentów już przerobiłem. Końcowa ocena to rezultat konfrontacji dobrych wrażeń wizualnych i oraz tych mniej przyjemnych sensorycznych. Oprawa graficzna bardzo w moim typie, krachla nadaje piwu tradycyjnego wizerunku. Piana bardzo pokaźna, lecz dosyć szybko zanikająca, piwo o bladozłotej barwie i zdecydowanym zmętnieniu. bukiet aromatyczny mało wyraźny pomimo sporego ogrzania, słabo wyczuwalne banany, trochę mocniej goździki a zdecydowanie najmocniej drożdżowość i aromat mokrej szmaty. W smaku bardzo pijalne, nieco wodniste z lekką zaznaczoną owocową słodyczą szybko jednak stłumioną przez charakterystyczną dla stylu kwaskowością. Przyzwoite piwo, jednak spodziewałem się zdecydowanie więcej po trunku z Flensburga.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar
2015-08-07 00:32:05
Flensburger przez chwilę pachnie zwietrzałą ścierką do podłogi. Zdaje się, że to połączenie akcentów chmielowych i drożdżowych, ale pierwsze wrażenie nie jest najciekawsze. Po chwili robi się grzecznej, ciekawiej. Pojawiają się nutki bananowe, ale te banany jakby przypieczone i lekko skarmelizowane. Ścierka należy do historii. W smaku jest bardzo lekkie, na granicy wodnistości, o delikatnym, owocowym smaku, który po chwili uzupełniony zostaje bardzo przyjemnym, czystym akcentem zbożowym. Mimo nieprzyjemnego pierwszego wrażenia, piwo ostatecznie smakuje przyzwoicie. Więcej niż przyzwoicie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.