Flensburger Dunkel
Flensburger Dunkel
Flensburger Dunkel
% alk. 4.8
brak koduaddbarcode

Piwo warzone przez niemiecki browar zlokalizowany we Flensburgu w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Flensburger Brauerei jest jednym z ostatnich ogólnokrajowych wciąż działających browarów, który jednocześnie nie jest częścią większej korporacji. Trunek po nalaniu posiada czapę białawej piany. Zapach jest słodowy, karmelowy i lekko palony. Smak jest słodki, słodowy z umiarkowaną goryczką wyczuwalną w posmaku.
Dodał: krzysiek.w17 - 2015-06-14 11:28:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 6
Goście 6 / ilość: 1
średnia6 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 06:34:14
Z koloru nie jest strasznie ciemne jak na Dunkela. W zapachu lekko wędzone lub dymne, delikatny zapach słodu, karmelu, nawet jakichś orzechów.
W smaku goryczka łapie od pierwszej chwili, jest tu trochę ciemnego pieczywa, kawy, karmelu, ale to bardzo cienkie piwo i nijakie ? tu były zadatki na coś super, ale przyoszczędzono.

oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-29 00:19:32
Barwa: Miedziana, klarowna.

Piana: Jasno-kremowa, uformowana z średnich oraz drobnych pęcherzyków. Wysokość tuż po przelaniu do szkła to około dwa i pół centymetra. Szybko przeistacza się w obręcz z środkiem pokrytym minimalną warstewką. Piana równo osadza się na szkle tworząc gęste, grube i średnio trwałe firany.

Aromat: Delikatny, gładki, głównie chlebowy z wyczuwalną podbudową słodową oraz lekką, karmelową słodyczą. W tle pojawiają się skojarzenia z dobrze przypieczoną skórką chleba oraz z subtelnym powiewem miodowym. Zapach piwa jest przyjemny, niestety natężenie pozostawia wiele do życzenia.

Smak: W smaku również deserowe z dominującą chlebowością. Słody, następnie nieprzesadzona karmelowa słodycz i akcenty przypiekane, skórka od chleba i spód ciasta. Na finiszu da się wyczuć niezbyt intensywną, aczkolwiek wyczuwalną goryczkę o przypalanym, przypiekanym zabarwieniu. Piwo w smaku nie jest bardzo wyraziste, mimo słodkiej i deserowej pełni, nie da się przy nim odczuć zmęczenia smakiem.

Nasycenie: Średnio-niskie, prawidłowe.

Komentarz: Przyzwoite, niczym nie wyróżniające się piwo. Szczerze mówiąc spodziewałem się typowego piwa ciemnego, jednak, gdy podłożyłem butelkę pod światło, widziałem, że zawartość nie może mieć czarnego koloru. Takie miedziane, deserowe piwo, bez przesadnie odczuwalnej słodyczy, umiarkowanie wyraziste w smaku i aromacie. Dałem za nie około 7 zł, zdecydowanie za dużo jak za takie piwo. Chodziło mi jednak aby spróbować czegoś z tego browaru. Zapamiętam go tylko przez ładną butelkę z zamknięciem pałąkowym, o pojemności 0,33l.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.