Ferdinand d´Este
Ferdinand d´Este
Ferdinand d´Este
% alk. 6.5
Blg 15.0
8594052871005addbarcode

Treściwy Pils z czeskiego browaru Ferdinand z miasta Benešov. Browar ten istnieje od roku 1897. Piwo o wyraźnym słodowym aromacie i goryczce pochodzącej ze słynnego żateckiego chmielu. Skład piwa tworzą: słody z własnej słodowni, artezyjskie wody oraz wcześniej wspomniany chmiel z rejonu Saaz. Piwo jest sprzedawane zarówno w regionie środkowych Czech, a także w innych obszarach Republiki Czeskiej. Eksportowane także do Danii, Szwecji, Włoch, Austrii. Ferdinand d Este pojawił się po raz pierwszy w sprzedaży w roku 2010.
Dodał: Kaente - 2015-06-29 11:19:54

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 6 / ilość: 2
średnia5,75 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-12-14 00:09:00
Wygląd: kolor złocisty, jak marcowe, wydaje się być dosyć oleiste, jakaś piana, ale niezbyt trwała
Zapach: zapach słodowy, z nutą opiekaną, jest też daleki chmiel, ale pilsnerem bym go nie nazwał, po ociepleniu pojawia się jakiś zapach kwiatowy i? jabłkowy
Smak: Słodowy, lekko alkoholowy, niskie wysycenie, przez co piwo jest mdłe, goryczka dziwna, niby niezbyt wysoka, ale piołunowa, zalegająca, w smaku też męcząca nuta jabłkowa (zielone jabłko ? wpadające w ruski szampan). Parametry miało na marcowe, opis jako pilzner też dodawał smaczku, rzeczywistość okazała się dosyć trywialna, pełny poniżej średniak z jakimiś dziwnymi nutami owocowymi nie od chmielu. Nie chciałbym go powtarzać.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2015-08-03 11:08:50
Kolejne ciekawe piwo z Browaru Ferdinand i pierwsze dodane przeze mnie do piwnego katalogu. Może nie jest tak urzekające jak Sedm Kuli, lecz z pewnością jest to piwo warte spróbowania, ze względu na dość odmienne odczucia zapachowo-smakowe. Po przelaniu do szklanki nic tego nie zapowiada, gdyż d?Este mieni się typową złotą barwą a piana jak to w przypadku większości czeskich lanych drobniutka i trwała. Aromat piwa to jednak dwa odmienne bieguny, nuty słodów jasnych i palonych konfrontujące się z aromatami kwiatowymi, korzennymi i pieprzem. Bardzo ciekawy to bukiet. W smaku natomiast wyraźnie słodko (rzekłbym nawet miodowo), delikatna korzenna goryczka bez natarczywej obecności alkoholu. Piwo jak najbardziej oryginalne wśród szarego tłumu wielu bezcharakternych piw.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.