Zostań patronem na
Faktoria Winchester IIPA
Faktoria Winchester IIPA
Faktoria Winchester IIPA
% alk. 8.4
Blg 18.1
IBU 150
5907431702518addbarcode


Imperial India Pale Ale z Browaru Faktoria. Użyte słody: Pilzneński oraz karmelowy. Użyte chmiele: Tomahawk, Simcoe, Cascade, Amarillo. Piwo barwy ciemno pomarańczowej, lekko zamglone. Pianka koloru ecru, po nalaniu wysoka i bardzo gęsta, tworzy ładną dla oka, równą wysokościowo czapę. Składa się z drobniejszych i nieco grubszych ziaren, nierównomiernie i raczej skromnie oblepiając ścianki. Opada w umiarkowanie szybkim tempie, pod koniec pozostaje po niej mniej więcej centymetrowa warstewka. Aromat niezwykle intensywny, przyjemny w odbiorze. Mocne uderzenie akcentów chmielowych o nieco iglasto-ziołowym zabarwieniu, przeplatane obfitą dawką cytrusów, owoców egzotycznych, żywicy oraz karmelowej słodkości. Można wyłapać również akcenty trawiaste. Przy pierwszym łyku uderza sporą, raczej niezalegającą goryczką, mocną, ale nie ekstremalnie silną w odczuciu. Goryczka kontrowana przez mocne akcenty słodów karmelowych, nadających piwu znacznej słodkości. W tle można wyłapać jeszcze akcenty chmielowe o żywiczno-iglasto-ziołowym zabarwieniu. Dodatkowo spory akompaniament cytrusowych i tropikalnych posmaków. Akcent alkoholowy obecny, ale na granicy wyczuwalności. Wysycenie dwutlenkiem węgla niskie.
Dodał: doktor_piwo - 2014-11-05 11:18:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,87 / ilość: 84
Goście 6,54 / ilość: 122
średnia 7,08/10 / ilość: 206

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:46:33
W produkcie mamy zapewnioną wspomnianą goryczkę na wysokim poziomie (około 100 IBU), przy budowaniu której na pewno udzielały się wykorzystane amerykańskie chmiele: Tomahawk, Citra, Cascade, Simcoe, Centennial, Co do dodatków? Brak zbędnych ? w tym przypadku mamy dużo i jednocześnie mało nut owocowych, które sami musimy na spokojnie wyszukiwać podczas degustacji tego 8,4% piwa.

Faktem jest jednak, że jeśli oczekujecie też na przyjęcie innych intensywnych smaków i aromatów możecie uznać, że w przypadku Winchestera jest? dobrze, ale nie doskonale
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2017-11-18 22:48:09
Piękna, mętna barwa coś typu biszkopt. Opalizuje. Piana gęsta, drobnopecherzykowa. Solidnie oblepia szkło. Redukuje się do cienkiej warstwy, ale jest trwała. Aromat zdecydowany, cytrusy, żywica, chlebowe nuty.
W smaku czuje to co po aromacie, goryczka dominuje w piwie, jest mocno zalegająca, ale nie tak jak np w Forbidden Planet z Radugi. Kontra słodowa na poziomie odpowiednim dla IIPA.Wyczuwalna ale nienachalna. Wysycenie dość mocne, lecz nie przeszkadza.
Piwo udane, bez wad.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-08-25 17:39:24
Alkohol nie wyczuwalny za to goryczka konkretna. Cytrusy i zywiczne nuty. Piekne piwo
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-04-18 20:25:19
Świetne piwko naprawdę: aromat owoców tropikalnych i cytrusów i trochę karmelu, w smaku goryczka nie na fakim poziomie jak na butelce ale jest wyczuwalna i ten super słodkawy posmak. Alkohol dobrze ukryty a wysycenia brak co na plus.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010