Faktoria Pony Express
Faktoria Pony Express
Faktoria Pony Express
American Wheat Ale
% alk. 5.7
Blg 13.1
IBU 29
brak kodu


Uwarzone i rozlane przez Browar Faktoria z Kłodawy Bierzwiennej. Jest to pasteryzowany American Wheat Ale czyli mocno chmielone pszeniczne piwo.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny, Karmelowy; chmiel: Centennial, Mosaic, Simcoe; drożdże: US-05.
Zalecana temperatura serwowania to przedział 8-11°C.

Barwa ciemno-złota, wyraźnie zmętniona. Piana po nalaniu wysoka, czapowata i biała. Składa się z drobnych i średnich bąbli. Szybko się dziurawi i opada, dłużej pozostaje w postaci cienkiej warstwy z grubszym pierścieniem. Dość okazale zdobi szkło. Aromat umiarkowanie intensywny. Dominuje w nim nuta cytrusowa wraz z akcentami żywicznymi. Aromaty znane z amerykańskich chmieli zupełnie zamykają możliwość wyczucia jakichkolwiek nut piwa pszenicznego. W smaku lekkie drożdże ze słodem, następnie wyraźna chmielowa, cytrusowa goryczka z lekkimi ziołami. Wysycenie dosyć niskie.
Dodał: Browariusz - 2014-08-26 09:02:00

Oceny

Użytkownicy 7,15 / ilość: 41
Goście 8,33 / ilość: 18
średnia 7,51/10 / ilość: 59

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


GENzo

2016-12-23 11:58:59
Piwo troche za bardzo odbiega od stylu. Nie jest to dla mnie jakis ogromny minus ale opisujac tutaj piwo trzeba przyjac jakis porzadek. W zasadzie tylko goryczka wyróżnia pony express, ktora jest wg mnie wyzsza niz 29 ibu widniejące na etykiecie. Calosc bez jakiegokolwiek blasku , po prostu przecietniak.

Shinodin

2016-07-11 22:28:11
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, jako taki lacing. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu wyraźne nuty cytrusowe i owocowe, gorzej czuć klimaty goździkowe, bananowe i drożdżowe. W smaku elegancko słodowe, goryczka znikoma, ale występuje, jakaś kontra kwaskowa jest, dużo cytrusów, mało pszenicy, smakuje bardziej jak APA, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w stylu Faktorii, wycinek z gazety. Nie do końca stylowy American Wheat, ale mi o dziwo smakowało, dobra robota Faktorii, nieco przysłodkie, mimo to wysoko pijalne, a niech stracę dam 7.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Delirium

2015-03-18 00:27:32
Kolor pomarańczowy, opalizujący. Piana dość wysoka, drobna, kremowa, grubawy kożuch ostaje się do końca picia. Lekko krążkuje na szkle.
Zapach chmielowy, cytrusy, ananas, marakuja, takie rzeczy. Średnio intensywny.
Smak lekko tylko słodowy, raczej dominuje średnio wysoka grejpfrutowa goryczka, nieco zalegająca. Wytrawne, brak mu ciała, ale za to jest rześkie, łatwo pijalne.
Wysycenie średnio wysokie. piwo przypomina raczej Jakieś APA niż amerykańskiego weizena, ale odzierając je z kontekstu, trzeba przyznać że nie jest złe.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Czarny_Kapsel

2015-02-01 12:15:13
ani to pszenica ani ale. chyba ciężko było sie okreslic co to ma byc. owszem piwo bardzo dobre,fajnie wchodzi. zapach słodowy, kolor delikatnie herbaciany, piana szybko opada. w smaku brak wyraźnej dominacji stylu.początek goryczkowy, w tle pszeniczny (bardzo słabo pszeniczny).spodziewałem sie wiecej...
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010