zamknij Zostań patronem na patronite
Faktoria Peacemaker
Faktoria Peacemaker
Faktoria Peacemaker
% alk. 6.5
Blg 15.1
IBU 65
brak koduaddbarcode
ulubione: 7


Piwo z browaru kontraktowego Faktoria uwarzone w stylu American India Pale Ale. Barwa ciemny bursztyn. Piana umiarkowanie obfita. Aromat żywiczny, cytrusowy. W smaku owoce tropikalne i wyraźna goryczka.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Karmelowy, Monachijski, Pszeniczny; chmiel: Centennial, Amarillo, Simcoe, Citra, Chinook; drożdże: Safale US-05.
Dodał: Browariusz - 2014-06-09 10:03:44

oceny Oceny

Użytkownicy 7,7 / ilość: 74
Goście 8 / ilość: 27
średnia 7,78/10 / ilość: 101

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Beer-o-feel
starstarstarstarstar

2017-08-27 13:00:25
Warka z terminem do 06.02.2018. Kapsel czarny golas, etykieta typowa dla faktorii w stylu country and western. W aromacie z butelki typowa AIPA cytrusy z lekka nuta tropików. Kolor mocno opalizującego bursztynu, piana mało i średnio pęcherzykowa, słabo z trwałością ale oblepia szkło wzorowo. W aromacie ze szkła, zdecydowana przewaga słodkich owoców tropikalnych na cytrusami. Wysycenie niskie, alkohol niewyczuwalny, goryczka fajna choć trochę długa. Natężenie średnie, ale wydaje się być dużo mniejsze niż deklarowane 65 IBU. W smaku słodkawo (delikatny karmel) z nuta owocową (banan i grapefruit). Dobra, dość pijalna robota, wg mnie na 100% w stylu. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2016-07-12 08:54:20
Zapach przyjemny cytrusowo żywiczny, świeży lecz nieco alkoholowy. Pełne w smaku (tu już alko nie czuć). Może nie zaszkodziło by nieco więcej słodowości chociaż na samym początku dostajemy jej dawkę. Goryczka nieco zalegająca. 7 będzie ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-02 20:35:01
Miałem pecha, trafiłem na solidny dms i to wręcz z kapustowymi nutami, choć po minucie sie to rozeszło, to wrażenie niemal traumatyczne. Nie powalil ani aromat ani smak chmieli, a powinno być cytrusowo-zywicznie. Po połowie butelki degustacja zrobiła sie znośna, ale nawet dość solidna goryczka nie poprawiła mi humoru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-04-30 22:48:15
Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana jasna niezbyt obfita, opada tworząc na drobnej warstwie z małych pęcherzyków spore dziurki i bąbelki.
Z butelki aromat słodkich owoców tropikalnych w stylu mango, brzoskwinia, pomarańcz i cytrusów, zwłaszcza grejpfrut. W szkle dochodzi nuta ziołowa i ?alkoholowa z dodatkiem karmelu. Po ogrzaniu czuję chyba też DMS!?
W smaku wyraźnie czuć słodkawość od słodów z karmelem, opiekanymi i zbożowymi nutami. Ciała jest sporo. Po kolejnych wyczuwalna jest goryczka grejpfrutowo-ziołowa. O niezbyt dużej intensywności. Szkoda ?
Wysycenie średnie, alkohol leciutko tylko wyczuwalny podbija jednak wysycenie ujawniające się przez szczypanie (minimalne) na obrzeżu języka.
Udana, smaczna IPA stworzona na terenie okupowanym przez reżim III RP.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010