Faktoria Winchester IIPA
Faktoria Winchester IIPA
Faktoria Winchester IIPA
% alk. 8.4
Blg 18.1
IBU 150
5907431702518addbarcode
ulubione: 20

Imperial India Pale Ale z Browaru Faktoria. Użyte słody: Pilzneński oraz karmelowy. Użyte chmiele: Tomahawk, Simcoe, Cascade, Amarillo. Piwo barwy ciemno pomarańczowej, lekko zamglone. Pianka koloru ecru, po nalaniu wysoka i bardzo gęsta, tworzy ładną dla oka, równą wysokościowo czapę. Składa się z drobniejszych i nieco grubszych ziaren, nierównomiernie i raczej skromnie oblepiając ścianki. Opada w umiarkowanie szybkim tempie, pod koniec pozostaje po niej mniej więcej centymetrowa warstewka. Aromat niezwykle intensywny, przyjemny w odbiorze. Mocne uderzenie akcentów chmielowych o nieco iglasto-ziołowym zabarwieniu, przeplatane obfitą dawką cytrusów, owoców egzotycznych, żywicy oraz karmelowej słodkości. Można wyłapać również akcenty trawiaste. Przy pierwszym łyku uderza sporą, raczej niezalegającą goryczką, mocną, ale nie ekstremalnie silną w odczuciu. Goryczka kontrowana przez mocne akcenty słodów karmelowych, nadających piwu znacznej słodkości. W tle można wyłapać jeszcze akcenty chmielowe o żywiczno-iglasto-ziołowym zabarwieniu. Dodatkowo spory akompaniament cytrusowych i tropikalnych posmaków. Akcent alkoholowy obecny, ale na granicy wyczuwalności. Wysycenie dwutlenkiem węgla niskie.
Dodał: doktor_piwo - 2014-11-05 11:18:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,89 / ilość: 91
Goście 8,62 / ilość: 60
średnia8,18 / ilość: 151

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-05-19 18:13:51
Nie wiem czy trafiłem na złą warkę, ale piwo ma w sobie dużo diacetylu. Pijalność jest niska jak na ten styl, goryczka wysoka, bardzo przyjemna. Czuć głównie karmel, masło z diacetylu, sporo przejrzałych owoców.
Jedno z gorszych Imperiali jakie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-05-05 10:33:14
Barwa opalizujący lekko zmętniony i trochę przyciemniony bursztyn.Piana przybrudzona biel , trwała , w miarę drobna i zostawia ładny lacing. W aromacie ładnie czuć chmiel , nie ma alko. Trochę karmelu ale to w końcu wersja imperialna więc norma. Przyjemny aromat , jest dobrze choć mogło by być lepiej. W smaku piwo sesyjne jak na swoje parametry , goryczka mogła by być większa bo trochę jest jej za mało.Gaz na niskim poziomie. Klasyczne piwo , stylowe jak najbardziej , przyjemnie się pije , jest ameryka w smaku , mało karmelu , szybko znika ze szkła. Jest dobre choć gdyby była wyższa goryczka to było by super w smaku , brakuje mu do Imperium Atakuje z Pinty. Warka do 04.12.2019 dobre choć mogło być lepiej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-23 21:57:59
Już rok nikt nie wspomniał, że to piękne piwo jest a jest. Wciąż jest takie dobre. Od początku do końca trzyma poziom. Jedno z tych piw, które ciężko pić szybko. Od zawsze u mnie w topce i po roku lub dwóch bez winchestera przypomniałem sobie czemu :)
awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:46:33
W produkcie mamy zapewnioną wspomnianą goryczkę na wysokim poziomie (około 100 IBU), przy budowaniu której na pewno udzielały się wykorzystane amerykańskie chmiele: Tomahawk, Citra, Cascade, Simcoe, Centennial, Co do dodatków? Brak zbędnych ? w tym przypadku mamy dużo i jednocześnie mało nut owocowych, które sami musimy na spokojnie wyszukiwać podczas degustacji tego 8,4% piwa.

Faktem jest jednak, że jeśli oczekujecie też na przyjęcie innych intensywnych smaków i aromatów możecie uznać, że w przypadku Winchestera jest? dobrze, ale nie doskonale
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.