Faktoria Uncle Helmut
Faktoria Uncle Helmut
Faktoria Uncle Helmut
% alk. 4.8
Blg 12.1
IBU 15
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt browaru kontraktowego Faktoria, który warzy swoje piwa w browarze Zodiak z Kłodawy. Uncle Helmut, to pasteryzowane piwo w stylu Hefeweizen, z dodatkiem amerykańskich chmieli. Chmiele użyte przy warzeniu: Northern Brewer, Centennial, Citra. Drożdże Wb-06. Polecana temperatura serwowania to przedział 7-10°C.Barwa pomarańczowa, zmętniona dosyć wyraźnie. Piana biała, po nalaniu tworzy się tylko drobna, porwana warstewka, która natychmiast redukuje się do kilku małych wysepek na środku i minimalnej obręczy. Zapach dosyć lekki, maślana nuta drożdży z minimalnym aromatem bananów. W smaku całkiem treściwe, słodycz z akcentami bananowymi. Wyczuwalna również lekka kwaskowatość z aromatem typowo pszenicznym. Na finiszu ujawnia się średnia i trwała goryczka chmielowa. Wysycenie średnio-wysokie, pasujące do gatunku.
Dodał: Darkyros - 2014-09-08 15:40:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 23
Goście 6,71 / ilość: 7
średnia6,7 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-10-03 19:28:43
Jedna ze słabszych pozycji z Faktorii, podobnie jak Doktor Faust. Mało wyraziste, mało bananów, jest podbudowa pszeniczna, ale piwo wydaje się jakieś niedorobione.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-08-01 16:06:24
Piwo nie wygląda tak źle - odpowiednio zmętnione, złoty kolor, piana niezbyt wysoka, ale dość trwała. W zapachu mało bananów, głównie goździki, trochę chmieli, raczej tak sobie. W smaku już za to bardzo przeciętnie - kiepski balans goryczki z nutami charakterystycznymi dla weizena, do tego nazbyt wyczuwalne, wręcz przeszkadzające goździki.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-07 19:31:07
Przeciętne piwo pszeniczne.Patrząc przez pryzmat wszystkich piw pszenicznych, na które jest sezon, Uncle Helmut wypada bardzo blado.Bardzo słaba, i nietrwała piana.Lekko niepokojąca maślana nuta w smaku.Trochę uratowała je całkiem trwała goryczka na finiszu, jednak dla mnie zbyt mało głębi w smaku.Nadal nie przekonuje mnie ten browar...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.