Faktoria St. Arnulf
Faktoria St. Arnulf
Faktoria St. Arnulf
% alk. 7.2
Blg 17.1
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

No i się pojawił - Święty Arnulf czyli po naszemu Arnold, biskup i patron piwowarów w jednej osobie. Podobno w dniu jego pogrzebu na niebie pojawili się aniołowie i podczas składania ciała świętego do grobu skrapiali utrudzone twarze grabarzy piwem.... Zaprawdę piękny to musiał być widok. Po raz pierwszy użyliśmy gęstwy belgijskich drożdży FM25 i rezultat wydał nam się nad wyraz zadowalający. Szkoda, że się z nim nie wyrobiliśmy na ŚDM, Franciszek chyba nie miałby nic naprzeciw...

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Abbey; dodatki: cukier; chmiele: Simcoe, Palisade, Centennial, Zeus; drożdże: FM25.

St. Arnulf to doskonały kompan do wszelkiej maści serów, a w szczególności tych długodojrzewających z ostrzejszym smakiem. Dobrze znosi także towarzystwo pieczonej wołowiny, ostrej kuchni tajskiej a nawet deserów - w szczególności crem brulee.
Serwować w temperaturze 11-13°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: Shinodin - 2016-08-24 22:45:23

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 12
Goście 7,71 / ilość: 7
średnia7,89 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2017-03-07 19:15:32
właściwie piwo pozbawione zapachu, coś tam gdzieś szumi ale nie bardzo wiadomo co. Smak natomiast rekompensuje brak wrażeń początkowych. Wyśmienicie ukryty alkohol mimo że jest go nie mało, świetna słodowa kontra dla wyraźnej goryczki. Po prostu pycha. Aktualnie w tesco są na to piwo promocje bo kończy się warka do 14.03.20017 i na pewno zrobię dobry zapas.
polecam.
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2017-02-01 18:26:16
Jakieś takie suche w smaku, wysokie oceny są zdecydowanie naciągane, przy tej pozycji. Wyczuwalne w smaku są tu skórki gorzkie od cytrusów i orzechy jako wytrawność i ogólna estrowa owocowość ze słodami i cukrem, więc przełamywane. Jest to dobrze wyleżakowane o aromacie chmielowym niekompatybilnym z goryczką i przypominającym świeżo scięte niejadalne kwiaty. W zapachu słód w pełni z mocą j*******o pozytywnie alkoholu i mocą gdzie są estry kwiatowo owocowe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2016-11-05 23:06:18
Kolor bursztynowy, zmętniony. Piana jasna, niezbyt obfita ze średnich i dużych pęcherzy, szybko opadła do minimalnej warstwy.
Aromat z początku bardzo belgijski ? owocowy, przyprawowy (korzenny) i drożdżowy. Do tego doszły chmiele cytrusowe i ziołowe. Po ogrzaniu wychodzą też nuty winno alkoholowe.
W smaku znów na pierwszym planie belgijskie akcenty ? drożdżowe i owocowe z przyprawami. Do tego konkretna goryczka, chmielowa cytrusowo-korzenno-przyprawowa. Alkohol lekko rozgrzewa. Wysycenie średnie. Pijalność średnia.
Faktoria uwarzyła kolejne dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2016-10-22 00:59:33
Piękna barwa głębokiej miedzi, widoczne zmętnienie, piana zbita, niemalże biała. Aromat typowy dla piw belgijskich i trochę weizena (banany), dałem się piwu ogrzać, co wydobyło też troszkę owoców tropikalnych. W smaku już bardziej czuć amerykańskie chmiele, zdecydowanie w stronę tropików i cytrusowej goryczki, która z początku mocno daje o sobie znać, lecz z czasem fajnie się układa i jest przyjemnym dopełnieniem. Piwo bardzo pijalne jak na woltaż, gładkie, pełne w smaku - bardzo dobra interpretacja Belgian IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.