Faktoria Rio Bravo Pale Ale
Faktoria Rio Bravo Pale Ale
Faktoria Rio Bravo Pale Ale
% alk. 4.8
Blg 12.1
IBU 40
brak koduaddbarcode

Jest to pierwsze piwo uwarzone przez rzemieślniczy browar kontraktowy Faktoria, warzący w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia. Jest to pasteryzowany American Pale Ale. IBU na poziomie 40 jednostek. Do uwarzenia użyto słodów: pilzneńskiego i karmelowego, chmieli: Cascade, Simcoe i Zeus, oraz drożdży Safale S-04. Sugerowana temperatura przechowywania i podawania piwa to przedział 7-10°. Barwa bursztynowa, delikatnie mętna. Piana biała i wysoka, drobno-pęcherzykowa. Średnio trwała, mocno zdobi szkło, opada do niskiej warstwy. Zapach cytrusowy z nutami chmielowymi, całość średnio intensywna.W smaku solidna goryczka z cytrusowym finiszem, do tego lekki słód i żywica. Wysycenie dość wysokie.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-15 15:28:10

oceny Oceny

Użytkownicy 6,56 / ilość: 25
Goście 8 / ilość: 8
średnia6,91 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-01-15 11:47:11
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty słodowe, zbożowe klimaty, mało tytularnego jałowca, doza karmelu. W smaku słodkie, goryczka niewyraźna, wręcz na granicy autosugestii, w sumie dodatek jałowca również, słaba kontra kwaskowa, dużo karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta nowa w niebieskiej kolorystyce, graficznie jak każda od Faktorii, w miarę dobrze opisana. Warka 14.08.2018. Nowa edycja Rio Bravo, w składzie pojawił się jałowiec i chyba tylko w składzie, w smaku jest pod tym względem doprawdy ubogo.Średniej jakości pale ale, mocno karmelowe, mało cytrusów czy żywicy, a tym bardziej jałowca.Mogę ocenić maksymalnie na 6, choć nie wiem czy i to nie za dużo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Delirium
starstarstarstarstar
2015-01-10 18:07:39
Barwa ciemnego złota, opalizujące. Piana obfita, drobna, sztywna, dobrze \"ubita\", opada baaardzo powoli. Pozostawia wyraźne ślady na szkle. Super.
Aromat chmielowy, cytrusy, mango, lekka żywiczność i jakaś taka nuta jakby landrynkowa, miodowa w sumie bardziej. Całość średnio intensywna.
W smaku na początku dobrze zaznaczona słodowa baza, dalej grejpfrutowa, żywiczna, nieco iglasta chmielowość. Goryczka jak na APA średnio wysoka, przyjemna.
Wysycenie średnio wysokie. Piwo stosunkowo lekkie, orzeźwiające, mocno pijalne, udana APA po prostu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Panchoss
starstarstarstar
2014-08-26 00:11:27
Piękna czysto bursztynowa barwa, piwo delikatnie aczkolwiek jednolicie zmętnione.
Piana skąpa, aczkolwiek drobnopęcherzykowa.
W aromacie dominują słodkie owoce tropikalne oraz lekka karmelowość.
W smaku natomiast w pierwszej kolejności czujemy grejpfruty, owoce tropikalne.
Goryczka jest w porządku, przyjemna, nie zalegająca - bez wad. Wysycenie umiarkowano-niskie.
Pijalne, z pewnością sięgnę po nie ponownie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
jakisandrzej
starstarstarstarstar
2014-06-26 16:14:00
Piłem drugą warkę. Piana zniknęła po kilkunastu sekundach. Kolor ładny, bursztynowy. W aromacie głównie cytrusy, nieco karmelu, ciut żywicy. Wysycenie raczej niskie, ale mnie akurat to odpowiada. W smaku bez szału, znowu dominują cytrusy, goryczka niezalegająca, dla mnie mogłaby być wyższa. Przyjemne odczucie w ustach. Ogólnie wyższe stany średnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.