Faktoria RIO BRAVO Pale Ale z Jałowcem
Faktoria RIO BRAVO Pale Ale z Jałowcem
Faktoria RIO BRAVO Pale Ale z Jałowcem
% alk. 4.8
Blg 12.1
IBU 40
5907431702051addbarcode

Rio Bravo to klasyczny amerykański pale ale. Średnie wysycenie, wytrawny finisz, świetny balans słodowo-chmielowy oraz intensywna niemęcząca goryczka to główne cechy tego piwa. Przyprawione kilkoma gatunkami aromatycznych amerykańskich chmieli i krajowymi jagodami jałowca. Sesyjne i pijalne.
Dodał: prisoner - 2018-04-25 07:35:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 8
Goście 8 / ilość: 1
średnia7,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-04-29 21:54:02
Dodałem komentarz i ocenę do zwykłego Rio Bravo, według mnie jest to nadal to samo piwo, więc niepotrzebnie są dwie opcje w katalogu, ale dodam i tu:

Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty słodowe, zbożowe klimaty, mało tytularnego jałowca, doza karmelu. W smaku słodkie, goryczka niewyraźna, wręcz na granicy autosugestii, w sumie dodatek jałowca również, słaba kontra kwaskowa, dużo karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta nowa w niebieskiej kolorystyce, graficznie jak każda od Faktorii, w miarę dobrze opisana. Warka 14.08.2018. Nowa edycja Rio Bravo, w składzie pojawił się jałowiec i chyba tylko w składzie, w smaku jest pod tym względem doprawdy ubogo.Średniej jakości pale ale, mocno karmelowe, mało cytrusów czy żywicy, a tym bardziej jałowca.Mogę ocenić maksymalnie na 6, choć nie wiem czy i to nie za dużo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-04-29 19:47:49
Oko: złoto/miodowy lekko zamglony, piana biała zwarta, wysoka i zostawia ślad na szkle.
Nos: zarówno ze szkła jak i butelki mocny aromat owoców przeróżnych słodkich głownie i cytrusowych oraz nieco żywicy, sosny a także delikatnie nafta i w tle jałowiec.
Smak: wytrawne, gładkie w ustach. Chmiele robią dobrą robotę, jest wiele aromatów owocowych, także ciutek nafty, miła goryczka i do tego jałowiec na finiszu, nadający dodatkowo wytrawności. Goryczka cytrusowo-żywiczna na średnim poziomie. Wysycenie odpowiednio niskie. Bardzo ciekawe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2018-04-24 18:58:04
Aromat to przede wszystkim karmel, niewiele tu cytrusów generalnie jest słodko. W smaku pijalne jest sporo żywicy a tytułowy jałowiec można wyczuć na finiszu bo lekko szczypie w gardło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.