Faktoria Deadwood
Faktoria Deadwood
Faktoria Deadwood
% alk. 8.0
Blg 17.5
IBU 80
5907431702914addbarcode
ulubione: 5

Piwo uwarzone przez Browar Faktoria z Warszawy, na kontrakcie w Browarze Zodiak z Bierzwiennej Długa-Kolonia (województwo wielkopolskim).

Faktoria Deadwood - historia z etykiety: 2 sierpnia 1876 roku w trakcie gry w pokera zastrzelony został Wild Bill Hickok, legendarny rewolwerowiec, awanturnik ale także i stróż prawa. Zginął od kuli wystrzelonej przez Jacka McCalla, w saloonie Nuttal & Mann No. 10 w okrytym i tak już od dawna złą sławą miasteczku Deadwood. Pierwotnie Deadwood założone zostało bezprawnie na terytorium Indian z plemienia Dakotów. Gdy w roku 1874 ppłk. George Curter poprowadził w pobliskie góry ekspedycję i powiadomił o odkryciu złota nad wodami French Creek przekazana na wschód informacja wywołała gorączkę złota i przyczyniła się do powstania miasta Deadwood, które szybko osiągnęło liczbę ponad pięciu tysięcy mieszkańców. W krótkim czasie przedsiębiorczy pionierzy sprowadzili do miasta wszystko to, na co było zapotrzebowanie wśród poszukiwaczy złota, w tym zawodowych hazardzistów, szulerów i prostytutki. Od momentu powstania Deadwood cieszyło się wyjątkowo złą reputacją; morderstwa bowiem były tu na porządku dziennym, a kary nie zawsze wymierzano zgodnie z literą prawa. Gdy gorączka złota minęła i nastał okres regularnego wydobycia, Deadwood przekształciło się w ciche miasteczko górnicze. W roku 1878 epidemia ospy powaliła tak wielu mieszkańców, że pozostałych przy życiu trzeba było poddać kwarantannie. Pożar który wybuchł w 1879 strawił ponad 300 budynków zmuszając wielu mieszkańców do opuszczenia miasta.

Piwo ciemne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody (pilzneński, pale ale, karmelowe, słody ciemne), cukier, chmiele (Mosaic, Centennial, Citra, Cascade), drożdże (US-05)
Deadwood doskonale smakuje w połączeniu z burgerami, czerwonym grillowanym mięsem, meksykańską i węgierską kuchnią (ostre przyprawy, papryka, pomidory).
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-24 17:39:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 22
Goście 7,09 / ilość: 11
średnia7,39 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2019-01-05 23:02:15
Rewelacja, moja ocena 9/10. Po otwarciu, przyjemny intensywny zapach unosił się po całym pokoju, czułem go z daleka. W życiu nie spotkałem się z aż tak mocno aromatycznym piwem. Piana trwała, bardzo gęsta. Smak? Uderzenie przepotężnej goryczki, lekko orzeźwiająco-tropikalnej, zdecydowanie szlachetnej. Odpowiednie \"ciało\", wspaniale ukryty alkohol, prawidłowe wysycenie... choćbym miał się do czegoś przyczepić to w sumie nie mam za bardzo do czego, bo to piwko bliskie perfekcji. Zupełnie szukając na siłę, nie wiem, może zabrakło lepszego balansu między goryczką a aromatami? Ale to naprawdę naciągany zarzut przy double IPA ;) Umieszczam to piwo w moim polskim top10.
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-12-15 20:52:52
Z Tesco, wyprzedaż, po 5,50. Koszmarnie przegazowane. Poza tym, raczej dobre.
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2018-10-22 13:33:10
Barwa ciemny brąz bardzo blisko czarnej , piana lekko beżowa , bardzo mocno się pieni , przegazowane , piana brzydka przez to ale trwała i zostawia lacing. W aromacie amerykański chmiel a na drugim planie ciemne słody. W smaku tego gazu na szczęście nie ma , jest fajna goryczka , są akcenty cytrusowe , od chmielowe i paloność na fajnym poziomie. Ogólnie piwo bardzo udane , tylko ta piana do poprawy.% są dobrze ukryte , trzeba uważać bo piwo bardzo zdradliwe , ma 8,6 % i dopiero jak się ogrzeje to czuć delikatnie alkohol. Kupione za 8 zł w Tesco , uważam za bardzo udaną interpretację stylu.Warka do 31,03,2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2018-09-21 13:55:14
Wersja ekstr. 18,9%, alkohol 8,6%. Bardzo dobra, pijalna czarna IPA.
Egzotyka z palonością w aromacie, w smaku podobnie, trochę kawy, konkretna ale przyjemna goryczka o profilu żywiczno - palonym.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.