Faktoria Buffalo Bill
Faktoria Buffalo Bill
Faktoria Buffalo Bill
% alk. 5.8
Blg 13.1
IBU 37
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Drugie piwo z kontraktowego browaru Faktoria, warzącego w browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia. Jest to pasteryzowany Amber Ale. Do uwarzenia użyto chmieli: Cascade, Amarillo, Simcoe oraz Tomahawk, słodów pilzeńskiego i karmelowego oraz drożdży Safale US-05. Temperatura przechowywania i serwowania to przedział 7-10°C. Kolor miedziany, przechodzący w lekko rubinowy pod światłem. Piana biała, około centymetra wysokości. Składa się głównie z grubych i średnich pęcherzy, szybko się dziurawi i gromadzi wokół ścianek zostawiając ślady na szkle. Aromat lekki, głównie słodowy z lekko wyczuwalnymi słodkimi nutami. W oddali bardzo delikatnie wyczuwalne akcenty cytrusowe. Na początku w smaku lekka goryczka, podchodząca pod angielskiego ale lub bittera, następnie ujawnia się słód z chlebowo-karmelowym posmakiem. Wysycenie średnie.
Dodał: Esteban - 2014-05-23 11:37:17

oceny Oceny

Użytkownicy 6,73 / ilość: 11
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia6,69 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-06-16 21:42:14
Drugie piwo z tego browaru i niestety słabsze od tego debiutanckiego.Chociaż nie powiem bo Rio Bravo też mnie nie zachwyciło.Tym razem było dla mnie totalnie źle skomponowane.Za dużo słodu i tępej słodkości a zbyt mało szlachetnych nut cytrusowych czy żywicznych.Na finiszu pojawiła się goryczka ale niestety taka mocno angielska, ejlowa. ;-D Niestety to nie moja bajka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2014-06-12 18:35:10
na upalny dzień? Jak najbardziej!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 13:39:07
Po bardzo udanym debiucie Browaru Faktoria pod postacią Rio Bravo, Buffalo Bill przyniósł rozczarowanie. Już sam styl do mnie jakoś nie przemawia. Zazwyczaj są to niezłe piwa, ale niczym szczególnym się nie wyróżniające. W tym przypadku najbardziej podpadł mi aromat... a właściwie jego brak. Pachniało to wszystko jakimś podłym \"koncerniakiem\". Na domiar złego, pomimo, że lubię gorzkie piwa, goryczka na końcu była zbyt ściągająca i nie było niczego, co by ją zrównoważyło. Na niewiele się tu zdał piękny bursztynowy kolor i ładna piana. Chociaż ogólnie nie można powiedzieć, że to złe piwo, to dyplomatycznie stwierdzę, że piłem lepsze... I to całkiem sporo ;)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.