Fabryka Piwa Summer Memories
Fabryka Piwa Summer Memories
Fabryka Piwa Summer Memories
American Wheat or Rye Beer
% alk. 5.2
Blg 12.0
IBU 28
brak kodu


Warzone w browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc, z województwa małopolskiego. Jest to piwo uwarzone przez nowopowstały browar kontraktowy Fabryka Piwa z Częstochowy. Pierwsze cztery piwa z tego browaru to: Summer Memories - American Wheat, Deep Space - Foreign Extra Stout, Hoppy Hour - American India Pale Ale i Bok Bok - Double Bock. Wszystkie te piwa miały swoją oficjalną premierę 1 maja 2015 roku na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Założycielami Fabryki Piwa są Wojciech Warzyszyński i Marcin Krzystanek. Summer Memories to pasteryzowane oraz niefiltrowane piwo w stylu American Wheat. To amerykańskie pszeniczne piwo jest tak lekkie i orzeźwiające, że przywołuje uczucie lata bez względu na porę roku. Ugaś pragnienie ciesząc się nieskomplikowanym, pszenicznym smakiem. Na boku etykiety znajduje się tabelka, a w niej kompletne dane na temat piwa w języku polskim oraz angielskim. Ciekawostką jest, iż Summer Memories, Happy Hour i Deep Space były dostępne w kegach, w kilku pubach w Polsce jakiś czas przed majową premierą. Początkowo wszystkie cztery piwa miały być dostępne już w marcu, jednak właściciele browaru natrafili na kilka technicznych utrudnień, które spowodowały przesunięcie premiery na maj.
Dodał: stacher93 - 2015-05-15 13:47:25

Oceny

Użytkownicy 6,21 / ilość: 19
Goście 7,71 / ilość: 7
średnia 6,62/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2017-07-20 01:34:28
Wygląd: kolor słomkowy, ładna piana, ładny lacing.
Zapach: Pachnie jak IPA z Biedry, ten Kustosz, wcześniej Cechowe lub Brok IPA, czyli owocem i liściem porzeczki, prócz Willamette, jest niby Citra i Centennial, ale wywietrzała widocznie (termin do listopada), jak się ogrzeje to wyłazi taka przejrzała mandarynka.
Smak: lekkie, chlebowe, maślane, goryczka wyraźna, wysycenie średnie, poza Willamette, to ja tu nie czuję za bardzo tych chmieli o amerykańskim profilu, goryczka jest taka cytrynowo-grejfrutowo-pestkowa i to by było tyle cytrusów, o owocach tropikalnych zapomnijmy. Pije się dobrze, ale niczego mi to piwo nie robi, nazwę ma trochę dla jaj, nie chciałbym mieć takich nijakich wspomnień wakacyjnych, bo piwo nie pozostawia żadnych, jest do zapomnienia.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )

Gość

2016-06-19 19:47:15
Ja jak mój przedmówca, lepiej sam był tego nie ujął, poprzednim wpisom naprawdę bardzo dziwie się...:-(

dawid3003

2016-03-07 13:09:00
Piwo pije się dobrze. Smak słodkawy lekko wodnisty. Chmiele wyczuwalne w smaku jak i w aromacie.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Borsuk77

2016-02-29 21:27:05
Niewiele pszenicy i trochę nowofalowych chmieli. Pije się dość przyjemnie, ale o głębię smaku czy aromatu nie ma co liczyć, nawet biorąc pod uwagę poprawkę na "letni" styl.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010