Fabryka Piwa Serum Veritate
Fabryka Piwa Serum Veritate
Fabryka Piwa Serum Veritate
% alk. 9.4
Blg 24.0
IBU 68
5905279484214addbarcode


Dodatek Galium Odoratum podniósł poziom naszego Impe­rial Stouta z doskonale zbalansowanego i złożonego na wyśmienity. Na zdrowie!

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Pszeniczny, Czekoladowy, Caramunich, Aromatyczny, płatki pszenne; chmiele: Magnum, Simcoe, East Kent Golding; drożdże; dodatki: Galium Odoratum (Przytulia wonna).
Piwo pasteryzowane.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: SaintBase - 2017-02-18 23:33:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,79 / ilość: 14
Goście 8,25 / ilość: 8
średnia 7,95/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-02-16 19:53:44
Aromat bardzo przyjemnie słodki a`la taki syrop ziołowy na kaszel/ wódka ziołowa, piernik, nuty wanilii. W smaku już wytrawne, goryczkowe konkretnie ale krótko. Wysycenia brak, alkohol ukryty, dość pijalne, ciekawa mieszanina warta degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-06-20 23:42:22
Oko: czarne, piana bardzo słaba, niska i ginie do minimalnego krążka, jasnobrązowa.
Nos: głównie czekolada i to raczej deserowa, wanilia oraz ziołowa nuta. Im cieplejsze tym bardziej różnorodny aromat. Ciekawy ziołowy akcent, to chyba ta przytulia.
Smak: pierwsze odczucie to słodycz - dominacja czekolady typu belgijskiej (ale nie gorzkiej) do tego suszone owoce (trochę jak piernik lub pralinka z wsadem owocowym). Zaraz jednak robi się wytrawnie i piwo przechodzi w finisz goryczkowy (od palonych słodów i chmielu), do tego akcent ziołowy. Trudno mi go nawet nazwać, to pewnie ta przytulia. Niestety, wszystko na niskim poziomie. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Wysycenie bardzo niskie.
Aromat dość intensywny, smak słabszy, ale przynajmniej się w nim coś dzieje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-05-11 23:52:15
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków szybko opadła, tworząc ślad na szkle i ostając się w minimalnej warstwie na powierzchni.
Aromat kawowo (z dodatkiem orzechów)-czekoladowy z nutką ziołową i waniliową. Zapach do intensywnych nie należy, jest lekko słodki.
W smaku znów dominują nuty palonych słodów z kawa i czekoladą. następnie wchodzi ziołowo-palona gorycz chmielowa, która z czasem staje się coraz intensywniejsza i nieco nawet zalega na języku. I tak piwo ze słodkawego przechodzi w palone i ziołowo - wytrawne, z całkiem sporym ciałem. Wysycenie jak na styl całkiem wysokie, alkohol zgrabnie ukryty. Pijalność jak na RIS pomiędzy średnią a wysoką.
Bardzo udana wariacja w temacie imperialnego stout-a.

oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010