Fabryka Piwa Mr John Smokey
Fabryka Piwa Mr John Smokey
Fabryka Piwa Mr John Smokey
% alk. 5.8
Blg 16.0
IBU 48
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez browar Fabryka Piwa z Częstochowy.

Ciemne, bogate, palone. Znajdziesz tu także odrobinę czekolady i kawy. Nasz robust porter jest idealny na grilla.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Palony, Karmelowy, Pszeniczny wędzony), chmiele (Chinook, Centennial, Cascade), drożdże (Fermentis S-04)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 02:33:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,94 / ilość: 18
Goście 7,2 / ilość: 5
średnia7,78 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar
2017-07-22 21:35:13
Dość \"esencjonalne\", o intensywnym aromacie i złożonym smaku. Trochę mnie zaskoczyła zawartość alkoholu (jak na porter), ale to w zasadzie bez znaczenia. Ogólnie całkiem zacny trunek.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2017-08-07 19:11:25
Zaskoczyła, bo tylko 5.8% - to przecież nie jest Baltic, tylko Robust Porter.
4.8 ? 6.5% - takie widełki są dla tego stylu, wg wiki.piwo.org
awatar
WoocashRosh
starstarstarstarstar
2017-07-07 20:16:38
Rewelacyjne piwo. Barwa czarna, nieprzejrzyste, piana beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita. Aromat bardzo złożony, na pierwszym planie lekka paloność, kawa, karmel i czekolada, dalej owocowość pochodząca z amerykańskich chmieli. Aromat jest niezwykle intrygujący, zachęca do spróbowania piwa. W smaku również niebanalne słodkie, czekoladowe z posmakiem toffi, kwaskowe, kawowo owocowe i gorzkie owocowo żywiczne z dodatkową nutką szlachetnego wędzenia. Pyszne, trzeba spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
davenr
starstarstarstarstar
2016-12-26 00:09:29
Barwa ciemna,czarna, piwo nieprzejrzyste. Piana dosyć ładna na około 1,5 cm, beżowa, drobno-pęcherzykowa, średnio opada- finalnie pozostawia lekki kożuszek, który utrzymuje się do samego końca.
Aromat złożony. Ewidentna wędzoność, ale bardzo przyjemna w żadnym razie nie jest szynkowa, tylko takie dymione drzewo. Następnie paloność, gorzka kawa, czekolada,subtelna słodka nuta karmelowa,toffi, ładne nuty amerykańskich chmieli. Aromat bardzo, ale to bardzo przyjemny i złożony.
Smak: gorzka kawa, czekolada, subtelna wędzoność ( w żadnym wypadku szynka), paloność. Piwo średnio treściwe, średnie wysycenie- do niskiego. Na finiszu ładnie zaznaczona goryczka, raczej zgodnie z etykietą (48 IBU). Goryczka, lekko zalegająca na podniebieniu w postaci takiej popiołowości,paloności, gorzkiej kawy. W posmaku również wyczuwalna lekka ziemistość ale przyjemna, oraz lekkie melanoidyny kojarzące się z subtelną nuta skórki od chleba.
Podsumowując wygląd ładny, piwo posiada bardzo bogaty aromat jak i smak, aromaty bardzo dobrze ze sobą współgrają. Moim zdaniem piwo to jest, swego rodzaju majstersztykiem, uważam je za bardzo udane i na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę. Wielkie brawa się należą Panowie z Fabryki Piwa. Robust porter naprawdę na bardzo wysokim poziomie, dziwi mnie jedynie dlaczego ma tak niską średnią ocenę- 7,75. Ja ze swojej strony daję zasłużone 9/10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-06-06 23:30:04
Chyba pierwsze piwo którego nie mogłem zdzierżyć, przytłaczający smak dymu wędzarniczego, goryczki i kwasu. Nikomu nie życzę próbować bo nabiera na wymioty.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.