Fabryka Piwa Bok Bok
Fabryka Piwa Bok Bok
Fabryka Piwa Bok Bok
% alk. 8.0
Blg 19.0
IBU 28
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Jedno z czterech debiutanckich piw częstochowskiego browaru kontraktowego Fabryka Piwa, który warzy swoje piwa w restauracyjnym browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc leżącej nieopodal Krakowa. Oficjalna premiera pierwszych czterech piw z Fabryki Piwa miała miejsce 1 maja 2015 roku na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu. Założycielami tego kontraktowca są Wojciech Warzyszyński (były mistrz piwowarski z częstochowskiego Kmicica) oraz Jego zięć Marcin Krzystanek. Obaj panowie zajmują się również doradztwem w zakresie instalacji browarniczych. Obok Bok Boka czyli Double Bocka, browar ten uwarzył w tym samym czasie trzy inne piwa: Happy Hour - American Pale Ale, Summer Memories - American Wheat oraz Deep Space - Foreign Extra Stout. Bok Bok to pasteryzowane piwo w stylu Double Bock. Przedstawiamy naszego koźlaka dubeltowego: podwójna moc, pełny, karminowy kolor oraz malinowe, śliwkowe i miodowe nuty smakowe. Kiedyś służył mnichom za płynny chleb w czasach postu, dziś niech cieszy bogatym aromatem zwolenników słodkiego, słodowego piwa.
Składniki: woda, słody: monachijski, pilzneński, Caramunich, Carared, melanoidynowy, chmiel: Marynka, Lubelski, drożdże: W-34/70.
Warto zwrócić uwagę na opis piwa na etykiecie, jest on w języku polskim i angielskim. Piwo dostępne jest w półlitrowej, bezzwrotnej butelce, zamkniętej złotym, gołym kapslem.
Dodał: stacher93 - 2015-05-15 13:55:14

oceny Oceny

Użytkownicy 7,17 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 1
średnia7,23 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Matsuri94
starstarstarstarstar
2016-11-29 16:09:42
Świetne piwko. W smaku dominacja suszonych owoców typu śliwka, morela, rodzynki i trochę miodu. Dość słodkie i gęste. Zdecydowanie mój ulubiony Bock :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2016-05-01 23:30:01
Jak kilku niżej podpisanych ja także nie jestem fanem koźlaka, jednakże próbując wszystko co jest na rynku stykam się z piwami tego gatunku co jakiś czas. Podwójny koźlak Fabryki Piwa jest mocny, treściwy i słodki, aczkolwiek z lekką kwaskowatością tegoż słodu. Niezłe piwo, ale to nie moja bajka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-04-12 21:14:06
W aromacie w butelce wyraźne nuty melanoidynowe, mnóstwo wręcz aromatów przypalonej skórki od ciemnego chleba. Poza tym suszone śliwki, rodzynki i delikatna nuta alkoholu. W szklance więcej nut typowo pumperniklowych.

Piwo idealnie klarowne, o bardzo głębokiej czerwonej barwie. Piana obfita, drobno pęcherzykowa w kolorze jasnego beżu. Opada w miarę szybko, ale piję z dość szerokiego szkła, stad jej warstwa szybko się redukuje. Niezbyt chętnie zdobi szkło, jej 2-3 mm warstewka pozostaje do końca picia.

W smaku bardzo przyjemne. Pełne, gładkie, z niskim wysyceniem. Na początku słodkie nuty konfitur owocowych - maliny, jeżyna, wiśnie. Finish raczej karmelowy, z niską chmielową goryczką. Piwo nie jest przesadnie słodkie jak niektóre koźlaki mają w zwyczaju. Jest bardzo dobrze ułożone. Poza lekka nutą alkoholu w aromacie, w smaku jest w zasadzie on niewyczuwalny poza delikatnym ogrzewaniem w przełyku. Świetny koźlak, chyba najlepszy jaki do tej pory piłem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-06-18 14:13:11
Koźlaki to generalnie nie moja bajka, ale raz na jakiś czas lubię je wypić. Pozycja od Fabryki Piwa jest bardzo solidna, piwo jest bardzo treściwie przez co można je popijać dłuższy czas, na pierwszy plan od początku do końca wybija się słodycz, goryczy w zasadzie brak. Dobre, ale bez zachwytów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.