Fabryczne Ciemne Mocne
Fabryczne Ciemne Mocne
Fabryczne Ciemne Mocne
% alk. 6.0
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Brak informacji o producencie piwa, jednak szperając w internecie można dowiedzieć się, że jest to produkt Browaru Krajan z miejscowości Trzeciewnica obok Nakła. Równolegle z Fabrycznym Ciemnym Mocnym w sklepach pojawiło się Fabryczne Jasne, na kontr-etykiecie jasnego można przeczytać, że jest to piwo uwarzone za sprawą spółki - Piwo Fabryczne S. C z Korytowa koło Żyrardowa. Krawatkę zdobi herb miasta Żyrardów i dopisek, iż piwo znane jest od 1925 roku. Wedle producenta jest to piwo regionalne, tradycyjnie warzone. Na przedniej etykiecie widnieje pięć podejrzanie wyglądających medali, które wyglądają bardziej jak monety. Można się domyślić, iż w ten sposób producent chciał pokazać, że to piwo zostało wielokrotnie nagrodzone w jakiś konkursach. Niestety na żadnym z medali nie można przeczytać, za co został przyznany. Piwo Fabryczne, ciemne, mocne , pasteryzowane o niepowtarzalnej barwie oraz smaku. Wyprodukowane ze starannie dobranych składników. Zawiera: słód jęczmienny, chmiel, karmel. Dostępne w półlitrowych butelkach o pojemności 0,5l z czarnym, gołym kapslem.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-19 08:05:35

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 10
Goście 9 / ilość: 2
średnia6,83 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Mexxicana
starstar

2015-10-20 12:34:58
Fantastyczne ciemne piwo. Trzecie piwo fabryczne, które piłem i trzecie, które idealnie mi podchodzi. Karmel i wiśnia. Trochę słodyczy - schłodzone wchodzi idealnie. Dobre na długie wieczory. Dziwi mnie fakt, iż moja narzeczona, która (stfu!) zwolennikiem piwa bez soku nie jest - jednak to Ciemne bardzo sobie chwali.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-05-23 11:05:27
Tylko prawda nas wyzwoli-Andrzej Pochylski-youtube.com
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-05-03 13:23:38
Barwa: Ciemno-miedziana o czerwonym odcieniu, klarowna.

Piana: W kolorze kremowym, początkowo obfita i zbita. Składa się z drobnych i średnich pęcherzyków. Wysokość tuż po nalaniu to ponad trzy centymetry. Szybko zredukowała się do centymetrowej obwódki i niskiego, przecierającego się środka. Pozostawia na ściankach nietrwałe, cienkie oraz nierówne ślady. Do końca po pianie został ślad w postaci cienkiego półksiężyca przyklejonego do ścianki.

Aromat: Wyrazisty, mocno słodki. Karmel, mocno przypalony cukier i brzeczkowe tło. Do tego lekkie akcenty palonych słodów i minimalna chlebowość.

Smak: Głównie połączenie wyraźnych akcentów karmelowych i chlebowych, pojawiają się skojarzenia z przypieczonym spodem ciasta/ przypieczoną skórką chlebową. Pojawiają się też palone słody, jednak nie odgrywają one pierwszoplanowej roli.Przesadna, chwilami miodowa słodycz dominuje w piwie, brakuje jakiegokolwiek przełamania w postaci goryczki. Słodkość na długo pozostaje w ustach. Z czasem zaczyna stawać się mdląca i nadaje piwu ciężkości.

Nasycenie: Średnio-niskie, ciut wyższe byłoby lepsze.

Komentarz: Zastanawiam się który to produkt Krajana , Nakielskie Ciemne, Irlandzkie Ciemne i Krajan Koźlak, wszystko zgadza się z 6,0% alk. obj. oraz 14,0% ekstr. wag. To z pewnością któreś z tych, lub wszystkie cztery to jedno piwo. To piwo z pewnością jest lepsze niż Fabryczne Jasne, w którym wady były strasznie wyczuwalne. Tutaj też są, jednak słodycz mocno je przysłania. Mocno deserowe, damskie piwo, którego mała szklaneczka mogłaby mi posmakować. Lubię słodycze i może dlatego daję temu piwo wysoką ocenę, tak na zachętę. Przy wypiciu całej butelki miałbym mimo wszystko dość.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.