Emelisse TIPA
Emelisse TIPA
Emelisse TIPA
% alk. 10.0
Blg 21.6
IBU 103
brak koduaddbarcode

Triple India Pale Ale warzone w Brouwerij Emelisse z holenderskiego miasta Kamperland. Gdy Double nie wystarczy. . . Oprócz podwójnego India Pale Ale opracowaliśmy potrójną wersję tego ciekawego gatunku. Do uwarzenia tego mocarnego piwa użyliśmy jak zawsze, trzech odmian chmielu. Weź stabilne krzesło, usiądź i ciesz się...

Skład: woda, słody jęczmienne, chmiele (Warrior, Simcoe, Chinook), drożdże Polecana temperatura podawania: 10°C
Barwa EBC: 21
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dodał: stacher93 - 2015-07-27 11:56:09

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-07-27 11:37:31
Barwa: Ciemno-bursztynowa, mocno zmętniona i nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze łamanej bieli, złożona z drobnych pęcherzyków. Ma gęstą strukturę, po nalaniu wysoka na niecałe dwa centymetry. Z czasem obniża się do półcentymetrowej, zbitej kołderki, która na sam koniec delikatnie się przeciera. Na szkle zostają początkowo równe, średnio-grube firanki. Dolna część szybko spływa, natomiast na dłużej zostają wąskie, poziome paski.

Aromat: Wyrazisty, zdominowany przez potężną brzęczkową podbudowę słodową. Solidna porcja słodyczy, do tego likierowa, ekskluzywna nuta alkoholowa. Czuć też solidne nachmielenie, które ujawnia się słodyczą owoców tropikalnych i delikatną żywicą i porcją ziół.

Smak: Solidna podbudowa słodowa z dużą porcją słodyczy. Następnie nasuwają się skojarzenia z ziołowymi cukierkami Propolis, chwilami słodycz kojarzy się z miodem i karmelem. W tle lekkie owoce tropikalne ponownie z żywicą i ziołami. Po czasie ujawnia się silna, ziołowo-alkoholowa goryczka, która jest ściągająca i zalegająca. Alkohol w smaku wyczuwalny, jednak po raz kolejny jest to bogata, likierowo-koniakowa alkoholowość. Po przełknięciu bardzo mocno rozgrzewa.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Bardzo solidna, potrójna IPA. To jest chyba moje trzecie piwo z tego browaru i trzecie, prezentujące bardzo wysoki poziom. Nie dam mu najwyższej możliwej oceny, ponieważ nie było w nim nic co by mnie zachwyciło. Miało być dobre i takie było. Nie mogę się do niczego przyczepić. Może troszkę zabrakło akcentów pochodzących od chmieli. Chciałbym aby w takim piwie dało wyłapać się cytrusy i silniejsze akcenty owoców tropikalnych oraz żywicy. Chociaż nie wiem czy przy takim ekstrakcie i woltażu da się to zrobić. Drogie, warte swojej ceny i warte polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.