Einstök Icelandic Toasted Porter
Einstök Icelandic Toasted Porter
Einstök Icelandic Toasted Porter
% alk. 6.0
Blg 14.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa, mamy przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa Einstok Olgerd Icelandic Toasted Porter. To kolejne piwo z tego browaru z Islandii, tym razem w stylu Porter z dodatkiem amerykańskich chmieli, więc American Porter. Browar zlokalizowany jest w islandzkim Akureyri, mniej niż 100 kilometrów od koła podbiegunowego. Założony został w 2010 roku przez Bernarda La Borie, Davida Altshulera and Jacka Sichtermana, którzy podczas wizyty dogadali się z Viking Brewery i tamże rozpoczęli warzenie nowych piw na wyspie. Einstok znaczy unikalny, żeby to piwo też takie było. Pierwsze co przykuwa wzrok to genialne wręcz etykiety, minimalizm połączony ze świetnym logo, topory, wikingowie, jest ogień. Do tego podane współrzędne N65 i W18. W składzie chmiele Cascade i Northern Brewer, słód jęczmienny, drożdże, woda prosto z islandzkiego lodowca. Ma 6% alkoholu, 14,5% Plato, dostępne jest w butelce o objętości 330 ml.
Dodał: Shinodin - 2015-07-24 19:59:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 4
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia 8/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar

2020-08-11 22:55:37
EAN: 856222006296
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-05-04 17:33:01
Aromat z butelki średnio intensywny, półwytrawny. Dominuje świeżo mielona kawa, w tle pojawia się delikatna nuta dymu, oraz subtelny czekoladowy aromat. Brakuje nieco pełni i paloności ale w koncu to tylko 14,5 plato.
W szkle z kolei kawa lekko zanika, jest nieco więcej dymu i lekkich nutek szynkowych.

Piwo w kolorze nieprzeniknionej czerni, z dość obfitą drobnopęcherzykową pianą w kolorze która opada stosunkowo powoli. Szybko zaś bąbelki zwiekszają swoją objętość, ale korzuszek na środku szkła zostaje ładny i gęsty. Całkiem ładnie zdobi szkło.

Piwo o półwytrawnym smaku. Na pierwszym planie pojawia się na języku bardzo duża kwaskowatość, po części z palonych słodów, ale też wysycenie jest nieco wyższe niż można by się spodziewać po porterze. Czuć lekkie musowanie na języku. Poza wspomniana kwaskowatością która w zasadzie utrzymuje się aż do końcowego odczucia w ustach, czuć akcenty palone, mocno kawowe z zaznaczoną chmielową goryczką.
Piwo \"ostre\", wyraziste. Nie ma tutaj subtelności ani gładkości. Atakuje wyraźną kawowością, posmakiem kwaskowatym oraz całkiem solidną chmielową goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010