Efes Dark
Efes Dark
Efes Dark
% alk. 6.1
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez turecki browar Anadolu Efes ze Stambułu. Jest to ciemne, pasteryzowane piwo, przedstawiane przez producenta jako połączenie palonego słodu z wyraźnym karmelem.

W składzie bez konkretów: woda, słód jęczmienny, CO2, chmiel i drożdże.
Barwa ciemno-brązowa, z wyraźnymi wiśniowymi refleksami, ujawniającymi się pod światłem. Piana kremowa, drobna. Średnio obfita po nalaniu, dosyć szybko redukuje się do niskiej, porwanej warstewki, w takim stanie utrzymuje się do końca degustacji, lekko zdobi ścianki szkła. Zapach całkiem intensywny, połączenie palonego słodu z karmelem. W smaku treściwe, również dominuje palony słód i karmel, z głębi wybijają się również nuty czekoladowo-kawowe. Piwo jest lekko słodkie i średnio wysycone.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-26 15:43:32

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-11 12:37:44
Przywiezione wraz z czterema lub pięcioma innymi piwami z Turcji przez użytkownika Rovaty.Nie miałem wielkich wymagań co do tego piwa, tym bardziej, że była to puszka.Pozytywnie mnie jednak zaskoczyło.Bardzo przyjemny dark lager, przypominający lekkie, aczkolwiek nie przesłodzone czeskie ciemne lagery.W aromacie i smaku mocno palone z karmelem i śladowymi akcentami kawowo-czekoladowymi.Pozytywne piwko, z pewnością najlepsze z tych, które przywiózł kolega z tureckich wakacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010