Efes Özel Harman Malt
Efes Özel Harman Malt
Efes Özel Harman Malt
% alk. 5.0
8690520258269addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez turecki browar Anadolu Efes ze Stambułu. Jest to jasne, pasteryzowane piwo. Na kontretykiecie nie ma zbyt wielu informacji. Krawatkę zdobi napis, iż zostało uwarzone ze starannie dobranych trzech rodzajów jęczmienia. Na rynku pojawiło się w 2012 roku. Było ono odpowiedzią na pomówienia, iż w piwach Efes standardowo stosuje się cukier i ryż. To piwo zostało w stu procentach uwarzone ze słodu jęczmiennego, zgodnie z niemieckim prawem czystości piwa.

Skład tradycyjnie bez konkretów: woda, słód jęczmienny, Co2, chmiel i drożdże.

Barwa słomkowa, wpadająca w jasno-złoty, idealnie klarowna. Piana biała, uformowana z drobnych i średnich pęcherzy, z przewagą tych średnich. Po nalaniu tworzy się dosyć wysoka, około dwu centymetrowa warstwa. Opada szybko do dziurawego kożucha, nieznacznie zdobi szkło, pozostawiając na ścinakach nierówne i nietrwałe ślady. Aromat intensywny, słodowy ze specyficznym lekko sztucznym perfumowym aromatem. W smaku słodowe z lekką słodkością oraz nachodzącym na nią kwaskowym, nieco jabłkowym posmakiem. Poza tym wydaje się lekko wodniste, na finiszu próżno szukać goryczki. Nasycenie na poziomie średnim.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-29 12:59:21

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 8
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia5,92 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar
2024-03-12 14:47:39
Trochę lepszy niż standardowy niebieskie Efes pilsen. Lagerek z jakąś tam goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2019-07-02 21:32:40
Barwa złota , klarowna , piana biała , niska , niechętnie się tworzy i szybko znika , brak lacingu. W aromacie trochę słodu , aromat niczym na piwo na ryżu , kwiatowy , szału nie ma , typowe piwo z regionów turystycznych. W smaku jest lekkie , trochę wodniste , wchodzi jak woda w takie upały i do tego się nadaje idealnie. niska goryczka , dużo gazu , typowo dla regionów Grecji , Turcji itp. Nic specjalnego choć fajnie gasi pragnienie. Warka do 13.11.19
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-21 23:17:27
Ostatnie z piw przywiezionych przez użytkownika Rovaty z Turcji.Dosyć długo leżało w barku, jakoś specjalnie nie zachęcało do degustacji.Smakowało tak, jak można było się spodziewać.Lekkie, nieco wodniste piwo o dziwnym, trochę niepokojącym aromacie.Nie był on przykry, ale pojawiały się w nim nietypowe ostre, nuty kwiatowe jakich w piwie nie powinno być.Nie licząc tego Efes Malt nie wyróżniał się niczym innym.Trochę wodniste, lekkie piwo.Dobrze schłodzone można wypić.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.