Edi Imbirowe
Edi Imbirowe
Edi Imbirowe
% alk. 5.6
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez rodzinny browar Edi, którego założycielem jest Edward Wilk. Browar ten znajduje się w Nowej Wsi, niedaleko Wschowej i istnieje od 1998 roku. Imbirowe, to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, dojrzewające w butelce. Nie zawiera konserwantów, zmętnienie i delikatny, naturalny osad drożdży na dnie butelki jest zjawiskiem prawidłowym dla tego gatunku piwa. Podawać mocno schłodzone.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie, syrop glukozowo-fruktozowy, sacharoza, wodny wyciąg (1;100 z imbiru i goździków - 10%, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), karmel (barwnik), aromat cynamonowy - 0,03%.

Barwa złota, bardzo mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana biała, bardzo skromna po nalaniu. Gruboziarnista warstewka błyskawicznie się podziurawiła, przez chwilę trzymał się jeszcze pierścień, jednak również szybko zniknął. Aromat intensywny, połączenie słodu, solidnej słodyczy i syropu imbirowego. W smaku również słodkie, mocno wyczuwalny imbir, ponownie skojarzenie z syropem. Czuć również trochę słodu i pojawia się przyjemna goryczka na finiszu. Nasycenie tradycyjnie niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-14 09:00:45

oceny Oceny

Użytkownicy 4,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 4,67/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2019-08-09 10:28:47
Zakupione na jarmarku połączonym z festynem. Niestety nie wyrwało mnie z butów.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-29 11:22:29
Kupione wraz z Miodowym i Wschowskim Ciemnym.W tym piwie faktycznie czuć imbir, jest on nawet dziwnie naturalny, jednak przesadna słodycz przywołuje na myśl syrop, słodki syrop imbirowy.Na plus goryczka, która pojawiła się na samym końcu, to dosyć rzadkie zjawisko w Edim.Tradycyjnie skład tego piwa lekko odstrasza, mimo tego jest to ponoć naturalne piwo bez jakichkolwiek konserwantów.Czekam na kolejne targi w alejach, może znów zakupie sobie kilka ciekawych piwek, chociaż chyba już spróbowałem wszystkich piw, które mają w swojej ofercie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010