EEM & Nepomucen Baltic Porter
EEM & Nepomucen Baltic Porter
EEM & Nepomucen Baltic Porter
% alk. 10.5
IBU 45
8718868308023addbarcode

Baltic Porter Raspberries & Liquorice.
Uwarzony przez holenderski Bierbrouwerij De Eem w kolaboracji z polskim Nepomucenem porter bałtycki z dodatkiem malin i lukrecji.
Piwo ciemne, niefiltowane i niepasteryzowane.
Składniki: woda, słód jęczmienny (pilzneński, pale, koloryzujący, czekoladowy), chmiel (Columbus, Chinook), drożdże, maliny, lukrecja.
Barwa 120 EBC.
Dodał: nietzsche - 2019-01-18 19:20:48

oceny Oceny

Użytkownicy 4 / ilość: 1
Goście 9 / ilość: 1
średnia6,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-19 22:56:05
Zapach: Oceniać zacząłem od zapachu, zaraz po otwarciu, nawet nie wąchając piwa, bo od razu uniósł się zapach malin. Malina, malina uber alles, lukrecja i kawa zbożowa. Malina taka liofilizowana, jeżeli ktoś tu nic nie wyczuje poza maliną to też to zrozumiem. Chociaż po odstaniu pachnie już tylko kawą zbożową.
Smak: Mało treściwe jak na porter, w ogóle Bałtyka nie przypomina, smakuje raczej jak oatmeal stout, nawet nie w typie FESa, nie chce mi się wierzyć, że to jest piwo na dolniakach, a zasyp sprawia raczej wrażenie takiego jak do stoutu, za dużo maliny (nie jest to jakiś podły syrop jak w Komesie), ale ona tu dużo nie wnosi poza kwaskowatością. Palony, kawowy stout z maliną liofilizowaną wpadającą w landrynę (lukrecja w smaku to już na granicy autosugestii), wodnisty (faktura jest owszem puszysta, owsiana), pusty, jednowymiarowy. Nie rozumiem tego, piwo 10,5%, alkohol świetnie ukryty tylko nie wiadomo czym, maliną? Mimo najszerszych chęci nie jestem w stanie ocenić tego piwa na więc niż słabo, bo po prostu jest słabe.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.