EDI Wiśniowe
EDI Wiśniowe
EDI Wiśniowe
Cherry Beer
% alk. 5.6
Blg 12.0
brak kodu


Uwarzone przez minibrowar EDI, mieszczący się w Nowej Wsi blisko Wschowej. Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, według producenta piwo ma dojrzewać w butelce.

Skład: Woda, słód jęczmienny, chmiel drożdże piwowarskie, syrop wiśniowy, syrop glukozowo-fruktozowy, sacharoza, zagęszczony sok (koncentrat wiśniowy (0,65%), kwas cytrynowy (regulator kwasowości), aromat wiśniowy (0,05%), karmel (barwnik).
Barwa bursztynowa, wpadająca lekko w róż, mocno mętna a raczej błotnista. Piana biało-różowa, drobna i bardzo obfita, dość szybko opada do niskiej warstwy z grubym wianuszkiem, zdobi szkło. Zapach intensywny, wiśnia połączona z mocnym drożdżowo-słodowym aromatem. W smaku najpierw słodkość, następnie pojawia się naturalny smak wiśni i towarzysząca mu kwaskowatość, na koniec wszystko dopełnia solidny drożdżowo-słodowy posmak z lekką goryczką. Wysycenie bardzo wysokie, może powodować wystrzelenie piwa z butelki po otwarciu.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-30 21:35:13

Oceny

Użytkownicy 4,33 / ilość: 3
Goście 2,5 / ilość: 2
średnia 3,6/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Stacher93

2014-05-04 12:46:25
Browar Edi ma ogromną rzesze hejterów i nie ma się co dziwić.Pijąc to piwo pomyślałem, faktycznie to coś innego, nawet mi smakowało, bo to swego rodzaju ewenement.Piwa strasznie mętne, na pierwszy rzut oka faktycznie wydają się naturalne.Z nagazowaniem jest różnie, raz go nie ma, a raz wypycha piwo z butelki.No ale niestety, przeczytałem skład i mi się odwidziało.Niby naturalne.....
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )

PiwowarWWA

2014-04-30 21:41:31
Piwo dojrzewające w butelce z regulatorem z grupy"E"? To musi być skwaśniały syf- nie spróbuje.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010