Dziki Wschód Sombrero
Dziki Wschód Sombrero
Dziki Wschód Sombrero
% alk. 5.2
Blg 10.7
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Dziki Wschód.
Jest to piwo w stylu American Wheat
Skład: woda, słody (Pilzneński, Pszeniczny, Pszeniczny Ciemny, Carared®), chmiele (Tomahawk, Citra, El Dorado), dodatki (płatki pszeniczne), drożdże Safale US-05.
Sugerowana temperatura serwowania 4-8°C.
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-28 07:07:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,67 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zaper121
starstarstarstar
2018-02-16 17:30:37
Wszystko byłoby w porządku gdyby jako styl został przypisany Sour American Wheat jak w przypadku Sour Pinki z Brodacza. Zbyt dużo kwaśnych nut jak na American Wheat. Mało orzeźwiające. Smak skupia się zbyt mocno na sour i cała reszta ginie w tej kwasowości.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-11-03 20:33:13
Piana biała, drobno i gruboziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około centymetr, lecz szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu przyjemne nuty cytrusowe i owocowe, lekko nawet pochodzące pod egzotykę, mniej pszenicznych aromatów, bananów czy goździków, pojawia się pewna doza ziołowości. W smaku cytrusy nadal dominują, tym razem na podniebieniu, żółte owoce, słabsza kontra słodowa i kwaskowa, całkiem optymalna jak na styl goryczka, lekko zalegająca o profilu egzotycznym, pszeniczne posmaki gdzieś daleko w tle, wysycenie na stosunkowo wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty , etykieta nawiązująca do nazwy piwa, z dwoma mariachi na froncie, mogłaby być lepiej opisana. Warka 20.11.2017. Tym razem mamy do czynienia z czymś bardziej American niż Wheat a zdecydowanie częściej przydarza się odwrotna sytuacja. Cytrusy mocno dają o sobie znać, brakuje mi może więcej słodowości lub kontry kwaskowej, aczkolwiek konkretna, orzeźwiająca goryczka w pewnym stopniu wynagradza te braki. Moje pierwsze spotkanie z Dzikim Wschodem, zostałem zainteresowany...niby klasyczny styl, ale wykonanie niebanalne, czy smaczne? Na pewno znajdzie swoich amatorów, jak dla mnie jest w porządku, lecz nie rewelacyjnie. Moja końcowa ocena to 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2017-10-14 20:37:16
Cena:9,30
Warka:20/11/2017

Barwa:piaskowa mglista nie przejrzysta;


Piana:wysoka , małe i średnie oczka , podobna do takiej piany z kąpieli , mocno osadza grube kształty na ściankach w nie równomiernej wysokości utrzymuje się dość długo , następnie wyrównuje się na całej powierzchni ;


Aromat: z butelki: podobny do zapachu typowego kwasu jakby brettowy ; ze szkła: kwasowość pozostaje dołącza natomiast jeszcze nuta cytrusowa oraz nuta słodka na finiuszu niuchnięcia , bardzo intrygujący zachęca do spróbowania ;

Smak: wyraźnie zdominowany przez te drożdze brettowe no i już się nasuwa pytanie czy zamierzone czy nie , tak czy siak kojarzą się nuty stajenne , lekki cytrus , bardzo ciekawe jest to piwo niby American Wheat niby drożdże nie dzikie a jednak wyszło coś takiego.

Piwo jak najbardziej na plus choć nie wiem czy się mieści w ramach stylu , nie mniej jednak warte spróbowania :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.