Dzik w chmielu
Dzik w chmielu
Dzik w chmielu
% alk. 5.7
59030215000854addbarcode

Uwarzone metodą otwartej fermentacji. Pięć rodzajów chmielu zapewnia mocną goryczkowość piwa. W sumie zdecydowanie lepsze niż wszystkie koncerniaki. Producent Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli. Piwo mocno wysycone z dobrze ukrytym alkoholem. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Na gorące dni jak znalazł. A i amatorzy sponiewierania się wersją mocną w czarnej puszce na pewno się znajdą.
Dodał: lesiobe - 2019-06-12 11:46:29

oceny Oceny

Użytkownicy 4,17 / ilość: 6
Goście 7,5 / ilość: 8
średnia 6,07/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-03-10 23:07:48
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ładna ciemniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu akcenty drzewne i drożdżowe jak to u Staropolskiego, lekkie masełko, landrynka, doza zbożowych oraz kwiatowych aromatów. W smaku również dominuje Staropolska drzewność, piwo jest lekkie, wodniste z iluzoryczną goryczką i słabą kontrą kwaskową, landrynka ujawnia się już bardziej, nieznaczny metaliczny posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Puszeczka naprawdę fajnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 18.12.2020. Jak na swoją kategorię cenową to piwo jest zdecydowanie znośnie. Nie wiem czego mogą się spodziewać ludzie za 2 złote z hakiem. Dobrej jakości, mocno orzeźwiającego pilsa? Błagam... Dostałem to czego się spodziewałem po wyrobie ze Zduńskiej Woli, u mnie korelacja ceny do jakości wychodzi na 5 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-11-01 01:09:34
G****o, co tu dużo gadać. Również kupione na stacji Amic Energy jak Dzik w Chmielu Mocne. Na szczęście to piwo jest po prostu niedobre a nie obrzydliwe jak wersja w czarnej puszce, która jest j*****m żartem i zakpieniem sobie z człowieka, który wydał na to 2,69zł. Wracając jednak do tego pseudo pilsa, jest on po prostu nijaki z kilkoma wadami. Zapach to, nie zgadniecie, stęchłe warzywa i brzeczkowy słód, a jakże. Zdążyłem się przyzwyczaić. W smaku kwaśne, czuć karton i nieprzyjemną słodowość. Pojawia się nuta wymiocin co może świadczyć o obecności starego chmielu w tym piwie. W tanich szczochach może i jest to jakaś rekompensata i zaskoczenie, że w ogóle jakiś chmiel został użyty, ale nie w piwie za prawie 3zł! No szanujmy się. Piwo bardzo nieprzyjemne, z trudem może dopiłbym całą puszkę, która jak już pisałem, jest bardzo ładnie zaprojektowana. Jednak kupując piwo, głównie nastawiamy się na walory zawartości tej puszki/butelki. Dzik w Chmielu Pils bynajmniej tych walorów nie posiada. Żadnych.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 3 )
awatar
Tyx69
starstarstarstarstar

2019-11-01 00:26:44
W zapchu, typowy koncerniak. Potężny słodki zapach z lekką nutą warzyw, podobnie jak w wersji 7,2%. Smak to mocny zawód. Wyjątkowo kwaśny z wyraźnym smakiem kartonu i lekkimi cytrusowymi (bardzo lekkimi) nutami. Nie powala smakiem po prostu, strasznie zmarnowany potencjał chmielu, mimo jego wątpliwej jakości. Goryczka lekka, krótko utrzymjąca się na podniebieniu. Posmak przyjemny słodowy, aczkolwiek zdominowany stęchłym kartonem i niprzyjemnym kwasem. Nie jest lepsze niż piwka koncernowe, mimo obecności chmielu, a to świadczy o tym jak nieudany jest ten napój. Szczerze liczę na poprawę w przyszłości, bo to piwo ma potencjał, tylko trzeba się troszkę bardziej postarać. Moim zdaniem za mało ekstraktu zostało wykorzystane, jak i chmiel sam sobie jest wątpliwej jakości. Niby nie powinienem za wiele oczekiwać od piwa za 2,69 zł ze stacji, ale gdyby nawet już tego ekstraktu dowalili więcej, to bym był w stanie zapłacić nawet złotówkę więcej bez większych problemów. Godne spróbowania i ocenienia samemu. Będę obserwował to piwo, czy cokolwiek się zmieniło i chętnie skosztuję je w przyszłości z nadzieją jakichkolwiek popraw.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-03-02 04:22:23
Zgadza się, kartonowe, warzywne i trochę chmielowe. Jednak czuć że pełniejsze niż koncerniaki. Fermentacja nie jest przyspieszona i nie czuć spirytusu.
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-08-05 16:37:16
wyprodukowane i sprzedawane dla ruskich stacji benzynowych
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010