Dwóch Braci Chmielobrody
Dwóch Braci Chmielobrody
Dwóch Braci Chmielobrody
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Dwóch Braci.
Ciemne piwo o charakterze mocno chmielonego IPA z wyraźną goryczką.
Piwo pasteryzowane.
Skład: woda, słody (Pilzneński, Carafa II Special, Caraaroma, karmelowy jasny 50 EBC, karmelowy jasny 100 EBC), chmiele (Citra, Pacifica, Mosaic, El Dorado, Zeus), drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-10-18 14:26:57

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,13/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2020-01-31 19:31:29
Barwa bardzo ciemna, niemal czarna. Piana beżowa, ładna, wolno opadająca. W zapachu jest trochę żywicy, są nuty cytrusowe i lekki karmel. Zapowiada się ciekawie. W smaku wytrawne, dość lekkie. Goryczka przenika się z palnością i gdzieś na końcu pojawia się delikatna kwaskowość. Całość ciekawa, nie męcząca, jednak wolę jasne piwka. Warka 27.04.20. Kupione w sklepie z alkoholami za 10,99 zł.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-12-31 20:13:25
W aromacie bardzo intensywnie. Mnóstwo chmielu, i to takiego sensu strikte - granulatowego aromatu. Poza tym wyraźna nuta żywiczno świerkowa, iglasta, a także cytrusowo owocowa w tle. Piwo pachnie jak z dodatkiem igieł świerku bądź sosny. W tle czuć kawę, czekoladę.

Ciemnobrązowe, prawie czarne z beżową, drobnopęcherzykową ładnie zbudowaną i gęstą pianą. Piana opada powoli, zdobi szkło, a piwo jest klarowne ale nieprzejrzyście ciemne. Jedynie u podstawy szklanki widać brązowawy przebłysk.

W smaku pół-wytrawne, kawowo cytrusowe, z wyraźną, iglasto świerkową goryczką. Finish w stylu prażonego słonecznika, nut palonych oraz kawowych.

Black IPA to trudny do uwarzenia styl, tutaj natomiast browar Dwóch Braci oraz Chmielobrody dali radę. Piwo ma wszystko co powinno mieć dobre Black IPA. Absolutnie nie mam do czego się przyczepić. TOPka w polskim krafcie obok Nosferatu, Blakcyla.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-11-16 16:09:32
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka.
Barwa ciemnobrązowa, brunatna.
Zapach dość świeży jak na styl, co prawda są palone nuty ale jest też mocno chmielowo, cytrusowo, z nutą słodkich owoców egzotycznych.
Smak: goryczka średnia-, lekko rosnąca i zalegająca, wysycenie niskie+, wydaje się być trochę wodniste, sporo palonych nut, kawa, cytrusy, ale również dość wyraźna kwaśność, która razem z zalegającą goryczką tworzy główny smak piwa i nie jestem pewny czy do końca pasuje
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010