Duvel Tripel Hop Citra
Duvel Tripel Hop Citra
Duvel Tripel Hop Citra
% alk. 9.5
IBU 40
5411681401164addbarcode

Kolejna wariacja tripla warzonego przez Duvel Moortgat od 2007 z nowofalowymi odmianami chmielu. O wybraniu tej odmiany zadecydował konkurs z 2016 wśród fanów, w którym wzięło udział ponad 5000 osób.
Piwo zdobyło złoty medal na Brussels Beer Challenge, ale także trofeum konsumenckie na Zythos Beer Festival. Piwo chmielone jest (również na zimno) Citrą uprawianą w Yakima Valley w stanie Waszyngton, poza tym tradycyjnie Saaz i Styrian Golding.
Dodał: nietzsche - 2018-12-15 09:05:05

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 7 / ilość: 2
średnia 6,8/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-12-01 22:46:01
Wygląd: Barwa słomkowa, ale mocno zmętnione jak na Duvela, piana tradycja, w oryginalnym szkle, jakaś 1/4 to piwo, reszta piana, bardzo ładny lacing
Zapach: bomba chmielowa, kwaśne citrusy, zywice, owoce tropikalne, dużo zielska i to w typie świeżej pokrzywy i? rumianek, fenolowość belgijska na maksa
Smak: to jest dokładnie to, czego triplowi może brakować, nachmielone na maksa, na aromat, goryczki nie wyczuwam zbytniej, piwo jest w miarę świeże, więc alko trochę wyczuwalne, ale piwo jest tak nieziemsko owocowe, z jednej strony belgijsko, jasne swojskie owoce z gruszką na czele, z drugiej strony eksplozja cytrusów: mandarynka, kumkwat, limonka, klementynka, sweetie, pomelo, grejpfrut, wyraźna żywiczność i owoce tropikalne, jest tak chmielowe jak nasze najlepsze DDh (tak jakby ich było dużo :3), belgijska przyprawowość, gałka muszkatołowa, zielae angielskie, pieprz, kardamon, z nutą piwniczną, a to wszystko w piwie, które nie jest pełne, jest ogólnie wodniste, jak na tripla przystało ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010