Duvel
Duvel
Duvel
Belgian Strong Ale
% alk. 8.5
Blg 18.0
brak kodu
orientacyjna cena: 10,90 zł za 330 ml


Jasne piwo górnej fermentacji, z browaru Moortgat. Jest to jedna ze słynniejszych marek w Belgii. Piwo to warzone jest przy użyciu czeskiej odmiany chmielu, pilzeńskiego słodu oraz drożdży górnej fermentacji. Po połączeniu tych wszystkich komponentów, otrzymano piwo o złocisto-mętnym zarysie oraz białej pianie. Wyczuwalne aromaty pierników, pomarańczy i toffi, doskonale komponują się z pełnym smakiem pomieszanym z drożdżowymi i ziołowymi akcentami. Najlepiej smakuje podawane w temperaturze od 6 do 10°C. Wyjątkowo obfita piana najlepiej rozwija się w stosownym pokalu.
Dodał: rozdzer - 2012-10-09 11:05:00

Oceny

Użytkownicy 7,62 / ilość: 77
Goście 8,41 / ilość: 191
średnia 8,19/10 / ilość: 268

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-06-20 18:31:21
Barwa Jasno-Słomkowa Klarowne i Przejrzyste.

W Aromacie Słodowe Mocno Drożdżowe Lekko Pieprzowe Fenolowe Trochę Jasnych Winogron Brzoskwiń Moreli w Tle Skórka Pomarańczy Ogólnie Bardzo Przyjemny Aromat.

W Smaku Łagodne Fajna Chlebowa Słodowość o Delikatnym Słodkim Profilu Owocowa i Witbierowa Rześkość z Delikatną Kwaskowością Goryczka Alkoholowo-Chmielowa Całkiem Przyjemna Krótkotrwała Wysycenie Dość Wysokie.

Mimo że Belgijskie Piwa Nie Są Moją Największą Miłością To Duvel Jest Na Obecną Chwilę Najlepszym Belgijskim Piwem Jakie Miałem Okazję Degustować Alkohol Jak na Duży Woltaż Jest Praktycznie Wcale Nie Wyczuwalny Piwo Warte Tych 10 Zeta Polecam.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

szab12

2017-08-21 19:02:36
Świetne piwo, nic dodać, nic ująć
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

nietzsche

2017-08-15 01:13:57
Tu już ubogo w zapachu, owszem jest belgijsko przyprawowo, ale nie aż tak jak w poprzedniku, raczej skromnie trochę wanilii i lukrecji, tak słodko, choć odrobinę octowo i winnie.
Kolor dosyć słaby jak na klasykę belgijskiego Strong Blonde Ale, słomkowy zaledwie, piana potężna, aż wkurwiająca, bo trudno pić piwo ,drobna, biała, ładny puchaty lacing.
To piwo również jest do września przyszłego roku, belgijskie refermentowane w butelce zwykle mają m.in. 3 lata terminu, więc raczej podobne jeśli chodzi o termin uwarzenia, to piwo jest mocniejsze, ma 8,5%, ale ekstrakt ewidentnie był mniejszy, piwo lekkie, bardzo płytkie, niewiele się tu dzieje, jest bardzo kwaskowe, delikatnie przyprawowe, tak po belgijsku. Ma za słabe ciało by kryć alkohol, smakuje trochę jak piwo pszeniczne, do którego ktoś by dolał niemieckiego kwaśnego Reslinga, wyraźnie chlebkowe. Wyraźna chmielowość, ale taka swojska, polsko-czeska, siano, trawa, zioła. Goryczka też mocniejsza niż w Satan, w odbiorze, bo i piwo lżejsze. To nie jest złe piwo, po prostu poprzednik był 3x lepszy. Mam jeszcze jedną butelkę, to ją poleżakuję do terminu, bo wolę miodowe nuty utlenienia, od tej kwaśności młodej papierówki.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )

Bartekn

2017-01-29 01:32:00
Przyjemny klasyk, choć nie w moim stylu. W aromacie klasyka Belgii, w smaku również, dość agresywne, goryczka raczej alkoholowa. Ogólnie bez wad, dość pijalne, wysycenie wysokie.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010