Dupont Avec les Bons Voeux
Dupont Avec les Bons Voeux
Dupont Avec les Bons Voeux
% alk. 9.5
brak koduaddbarcode
orientacyjna cena: 23 zł / 0,75l


Jasne piwo, górnej fermentacji, refermentujące w butelce. Warzone zgodnie z recepturą z 1970 roku, kiedy to powstało jako podarunek dla najlepszych klientów browaru - stąd nazwa "Bons Voeux" - "Najlepsze życzenia ... od browaru Dupont". Piwo bardzo się spodobało i wkrótce podjęto decyzje o jego komercjalizacji. Miedziana Barwa, chmielowe aromaty, smak tego piwa będzie się zmieniał w trakcie dojrzewania i refermentacji w butelce.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-10-02 12:24:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 9
Goście 9,4 / ilość: 5
średnia 8,5/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
grabarz
starstar

2018-06-13 20:32:27
Piwo, które potwierdza, że Belgia jest stolicą świata. Mógłbym tylko wąchać i być szczęśliwym człowiekiem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-04-11 15:29:36
Piłem piwo z terminem przydatności do 05.2021, więc można rzec, że właściwie trzy lata za wcześnie. Dodam na wstępie, że drewniany korek z drutem i butelką przypominającą szampany, a nie tanie wina musujące, robią wrażenie. A piwo?

Wygląd - klarowne, jeśli nie naruszyć osadu drożdżowego z dna butelki przy nalewaniu (tutaj znaczne podobieństwo do piw domowych), kolor złoty, duże wysycenie i bardzo ładna piana. Aromat - świeży, owocowy, wytrawny, złożony, choć jednak nieco za subtelny. Smak - dużo owoców, do tego wytrawna kontra, nieco słodu oraz subtelna goryczka; alkohol, zwłaszcza jak na woltaż, ukryty niemal doskonale.

Reasumując - smakowite piwo, choć nie jestem ogromnym fanem mocnych i jasnych trunków; może przypominać dobre białe wino, a ja wolę czerwone. Ale robi wrażenie nawet jako świeże.
Ocen
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-15 15:06:48
Wytrawne piwo belgijskiego browaru Dupont warzone niegdyś tylko z okazji Nowego Roku i sprzedawane najznamienitszym klientom browaru Dupont (stąd też jego nazwa: Z najlepszymi życzeniami od Browaru Dupont). Zróżnicowany bukiet aromatyczny piwa uzyskiwany jest dzięki specjalnie wyselekcjonowanym składnikom.
Oko: miodowo-bursztynowy, do tego mega śnieżna piana.
Nos: drożdżowy plus ?końska derka?, przyprawy, owoce typu winogrona.
Smak: feria doznań, jest szampańsko (wytrawnie), owocowo (słodkie owoce), drożdżowo, korzennie z cytrusowym wykończeniem. Jest też lekki wpływ chmielu typu ziołowo-trawiastego. Alkoholu niemal nie czuć, a ma 9,5 volta. Po kilku łykach coraz wyraźniejsza goryczka się odkłada. Piwo wykwintne z założenia i takie jest.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-02-21 23:22:20
Piana imponująca, drobnoziarnista, bardzo gęsta i puszysta, wielka czapa utrzymuje się na środku szkła praktycznie do końca degustacji, kremowa konsystencja, świetny lacing. Barwa ciemniejsza słomkowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu wyraźnie wyczuwalne drożdże oraz chmielowe i kwiatowe nuty. W smaku, czuć moc, jednak nie pod postacią alkoholu, lecz wyraźnego ciepła splywającego po przełyku, drożdże są wszechobecne, piwo pomimo woltażu jest świeże i owocowe, goryczka subtelna, dobra kontra słodowa i kwaskowa. Kapsel, a raczej korek, oryginalny, lubię wytrawne piwa, które otwiera się jak dobre wino, lub szampana, etykieta natomiast bardzo prosta, nie przyciąga wzroku na półce sklepowej. Już wiem na kim próbował wzorować browar Fortuna warząc swoje Komesy, drożdże refermentujące w butelce to wymysł belgów. W tym przypadku kupiłem piwo, które ma datę do 2019 roku, co oznacza, że długo nie refermentowało w butelce i jest dokładnie takie jakie powinno być po dość krótkim okresie czasu leżakowania to znaczy świeże i owocowe i takie właśnie jest, pomimo wysokiego woltażu jest bardzo pijalne. Jednak w mojej opinii cena około 20 złotych za butelkę 375ml jest ceną co najmniej wygórowaną. Piwo zdecydowanie dla koneserów, do zakupienia i pozostawienia na półce na jakiś czas, może kiedyś zakupię jeszcze jeden egzemplarz w celu przetestowania smaku, a tymczasem 7 z plusem ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010