Dukla Ryś
Dukla Ryś
Dukla Ryś
% alk. 9.7
Blg 24.0
IBU 80
5902249860160addbarcode
ulubione: 2

Skład : słód jęczmienny , słód pszeniczny , chmiel , drożdże.

Samotny twardziel jest tak samotny i tak twardy jak nigdy dotąd zaś jego przeciwnicy tak okrutni i nieludzcy jak to tylko możliwe toteż nic dziwnego, że żadna ze stron nie bierze zakładników, a przegrana oznacza zawsze fizyczną eliminację.
Dodał: Marianek - 2018-02-15 08:02:26

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,25 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2019-04-10 17:54:12
Kupione na miejscu w samym Browarze Dukla podczas koncerty i krótkiej wycieczki. Świetny aromat, zdecydowanie palone klimaty, lekka wędzoność i kawa i czekoladka, subtelne nuty owocowe; śliwka/wiśnia. W smaku wytrawnie, spalenizna zdecydowanie, lekkie nuty owocowe, lekka kwaskowość i fajny spalony finisz z nutą mocnej czarnej kawy.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-07-02 22:14:51
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu piękne aromaty kawy i czekolady, palone nuty fantastycznie komponują się z beczkowymi i lekko wędzonymi woniami, suszone owoce przede wszystkim śliwki, dobrze zamaskowany alkohol, wiśnie i dębina, może orzech laskowy, oj dzieje się dzieje w nosie. W smaku wytrawne i złożone, gęste wręcz oleiste, na podniebieniu dominuje beczkowy posmak połączony z palonymi kablami jako aftertaste, kawa i czekolada są tylko tłem tego wyrazistego wręcz \"parkietowego\" akcentu. Suszone owoce wraz z wiśnią atakują kubki smakowe, ciekawa kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, alkoholowa woń nadal nie wyczuwalna, jest moc! Wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w mrocznej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, lecz ubogo opisana. Warka 30.06.2018. Leżakowane ponad pół roku, degustowane parę dni po terminie przydatności. Jestem pod wrażeniem, świetny RIS o profilu palonym z posmakiem płatków dębowych, treściwy i sycący, miło ogrzewa przełyk pomimo braku jakiejkolwiek alkoholowej nuty. Dla niektórych może okazać się za ciężki, ja uwielbiam tego typu gęste, duże kalibry do powolnej degustacji i ta dębina... Jak dla mnie jeden z lepszych Risów na polskim rynku, choć kto co lubi, dam 8 z ogromnym plusem gdyż pod koniec degustacji i ogrzaniu staje się nieco ciężkie w odbiorze ale generalnie jest to sztosik. Brawo Dukla, dobry wybór do leżakowania, polecam zdecydowanie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2018-06-21 22:27:52
Zapach : sporo gorzkiej czekolady , delikatnie z tyłu kawa i nieustępujące wrażenie suszonych owoców najbardziej śliwki

Smak : Trochę kwaskowate jakby od kawy i wytrawne idące jakby w stronę dębowej beczki czy poczucia jak już ktoś tutaj napisał deski . To dodaje ciekawości smaku choć liczyłem na coś słodszego.

Raczej wytrawny i ujmujący ciekawością RIS , moim zdaniem mało słodki i ciężki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2017-11-01 12:39:49
Oko: czarne jak smoła, piana ciemnobeżowa wręcz brązowa, niezbyt wysoka, dość trwała, zostawia gęsty ślad na szkle.
Nos: mocny aromat kawy i czekolady i to tak bardzo, że ma się wrażenie wędzoność (suszonej, wędzonej śliwki).
Smak: również intensywny, kremowy, gładki, palone słody przechodzą w likier kawowo-czekoladowy do tego w finiszu delikatna kwaskowość i goryczka typu palonego oraz bardzo ciekawa nuta podobna do Old Ale, czyli starej deski. Ta ostatnia nuta narasta z każdym łykiem i dodaje ciekawego posmaku całości.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.