Dukla / Baba Jaga Wiedźmy
Dukla / Baba Jaga Wiedźmy
Dukla / Baba Jaga Wiedźmy
% alk. 5.4
Blg 14.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone w kooperacji przez Browar Dukla i Baba Jaga z Wrocławia. Do sprzedaży zostało wprowadzone w lutym 2016 roku.

Jak donoszą piwowarzy, "Wiedźmy" to piwo w stylu English India Pale Ale. W jego składzie oprócz typowych dla tego gatunku chmieli i słodów znajdzie się źródlana woda z Góry Cegrowej. To jeszcze nic. Będą tam również morele, liść bluszczu korzeń… czarnego pazura. Hmm, brzmi interesująco. A piwowarzy obiecują diabelnie dobre piwo.

Składniki: woda; słody (Monachijski, Pilzneński, Carapils, Caramunich), chmiele (Magnat, Fusion, Epic), drożdże
Barwa EBC: 20
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-28 07:53:06

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 24
Goście 6,38 / ilość: 13
średnia6,68 / ilość: 37

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-06-27 21:01:33
Cena: 9.99
Warka : 18/08/16

Barwa : herbaciany , jakby fusy z herbaty w nim śmigały , (opalizacja)

Piana : średnie oczka , niska po nie wiele ponad 1 cm , coś na skraju mocno przybrudzonej bieli jakby kurzem z wierzchu , w dostojnym tempie się przeciera , ukazując nam stopniowo tafle , brak jakichkolwiek śladów na szkle no może 1 lub dwie trudne do ujrzenia małe plamki ;

Aromat : z butelki : owocowo, angielski , jakby paliły się mokre liście na jesieni coś co może się też kojarzyć z dymem papierosowym ; ze szkła : wyczuwam tu wiele akcentów słodkich na pewno karmelowych , ciasteczkowych następnie wyłapane przeze mnie już gdy odkapslowałem butelkę owoce stylu angielskiego, brak tej amerykańskiej części piwa ;

Smak : pierwsze to co się kojarzy mi to jakby znów palony tytoń , palone liście mokre liście , następnie dobrze ułożone słodowo a za tym słodem pojawiają się melanoidyny karmel oraz skórka chlebowa , zakończone zalegającą goryczką , bardziej w kierunku jakby łodygi wraz z odrobinką ziemi ;

Piwo poprawne utrzymane moim skromnym zdaniem w stylu EIPA , lecz bez fajerwerków
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-02 17:12:44
Barwa: Miedziana, mocno zmętniona/nieprzejrzysta.

Piana: Kremowa, składająca się z drobnych oraz średniej wielkości pęcherzyków. Nie jest zbyt imponująca, po nalaniu uformował się jedynie centymetrowy kożuszek, który szybko poprzecierał się w części środkowej i opadł do wątłej warstewki. Po kilku minutach zostaje nierówna, cienka obręcz i pojedyncze smugi, pływające luźno po tafli piwa. Ścianki zdobią nierówne i wątłe plamki i wysepki, które są nawet trwałe, ale występuję bardzo rzadko.

Aromat: Średnio-intensywny, głównie słodowy. Nuty karmelowe, opiekane i skórki chlebowej łączą się z przyjemną, nieprzesadzoną miodową słodyczą. Gdzieś na drugim planie pałętają się nuty delikatnych cytrusów i czerwonych owoców. Aromat jest przyjemny i łagodny, wolałbym aby był zdecydowanie bardziej wyrazisty.

Smak: W miarę solidna podbudowa słodowa,z wyczuwalnymi melanoidynami oraz karmelem i posmakami skórki chlebowej. Następnie umiarkowana chlebowa słodycz z momentami występującą cierpkością, która błyskawicznie zanika. Do tego przypalany karmel, odrobina posmaków czerwonych owoców i minimalnie miodowe tło. Piwo jest deserowe, jednak słodycz nie jest przesadna. Goryczka późna i średnio-długa. Delikatnie trawiasta i przypalana. Piwo wydaje się nieźle ułożone, nie jest zbytnio wyraziste, jednak ekstrakt też nie powala.

Nasycenie: Średnio-niskie, przy końcu praktycznie niewyczuwalne.

Komentarz: Piwo przyjemne i pijalne, niczego jednak nie urwało. Szalone dodatki to bardziej chwyt marketingowy, wydaje mi się, że niczego nie wniosły do aromatu i smaku. Szczerze mówiąc dawno nie miałem okazji pić klasycznej English IPA, najprawdopodobniej w najbliższym czasie dostanę Rejbela z Pracowni Piwa i będę miał wtedy porównanie. Wiedźmy to EIPA, która niczym nadzwyczajnym mnie nie urzekła. Poprawne, delikatne i pijalne piwo bez wad, ale też bez niczego nadzwyczajnego. Nie zapamiętam tego piwa na dłuższy czas. Etykieta ładna, dodatki szalone a piwo bez błysku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-02-25 21:15:26
Kolor burgundowo-miedzianny lekko mętny.
Zapach wyraźny, bardzo przyjemny, miodowy, owocowo-słodowy.
Smak owocowo-cytrusowy, wyraźna goryczka (utrzymująca się na podniebieniu) z dodatkiem aromatów trawiastych. Ja moreli się nie doszukałem.
Ogólnie piwo przyjemne i smaczne.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.