Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
% alk. 6.3
Blg 16.0
IBU 60
5905669783064addbarcode
ulubione: 12

Kooperacyjne piwo Restauracyjnego Browaru Dukla i kontraktowego browaru BroKreacja. Uwarzone w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf, tam gdzie swoje piwa warzy BroKreacja. Brokreacja to kontraktowa inicjatywa założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza w 2015 roku. Piwa warzone są na kontrakcie w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf, wcześniej warzono w restauracyjnym browarze Marysia, również w miejscowości Szczyrzyc. Brokreacja – Krakowski Browar Rzemieślniczy. Warzymy dobre piwo. Dbamy o to by cieszyło oczy i podniebienia.Naszą inspiracją są największe craftowe marki świata. Wiemy o tym, że sukces osiągnęły dzięki budowaniu jakości bez kompromisów. Tą ideę obieramy jako wiodącą również dla nas – zero kompromisów. Na zdrowie! Browar Dukla to rzemieślniczy browar restauracyjny, który mieści się w miejscowości Dukla około 70 kilometrów na południe od Rzeszowa. Jesteśmy jednym z nielicznych browarów rzemieślniczych na Podkarpaciu! Pierwsza uwarzona warka miała miejsce w styczniu 2015 roku. Główny cel jaki nam przyświeca to warzenie doskonałego piwa, jak również szerzenie piwnej edukacji (organizujemy pokazy warzenia piwa itp.). Browar Dukla to połączenie tradycji oraz nowoczesności. Praktykujemy klasyczny jak i nowofalowy proces warzenia piwa oraz stosujemy tylko sprawdzone surowce piwowarskie. Nasz piwowar (który jest także piwowarem domowym) cały czas doskonali swoje umiejętności i stara się by każe nowe piwo było na swój sposób wyjątkowe. Nafciarz Dukielski - Whisky Rye Double Brown Porter. Piwo inspirowane wydobywaną od wielu lat, w rejonach Dukli, ropą naftową. Piwo o oleistej fakturze pochodzącej ze słodów żytnich i ciemnobrunatnej barwie nadanej przez czekoladowe i palone słody whisky. W smaku i aromacie nuty torfu i nafty przeplatają się ze szlachetna ziołowością słodu East Kent Golding oraz charakterem Brown Portera.

Składniki: woda; słody: Whisky 45ppm, Pale Ale, Żytni, Monachijski II, Chocolate Wheat, Carafa Special III; chmiele: Warrior, East Kent Goldings; drożdże Safale s-04.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Piwo dostępne w półlitrowej, brązowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej czarnym, gołym kapslem.
Premiera piwa przypadła na dzień 18 grudnia 2015 roku.
Dodał: prodwin - 2016-01-20 15:53:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,2 / ilość: 54
Goście 7,18 / ilość: 22
średnia 7,91/10 / ilość: 76

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-03-26 20:46:14
Wygląda bardzo estetycznie, ciemnobrunatny kolor i kremowa, gęsta piana. W aromacie ciężkie, palone, z nutami torfu, dymu. W tle nuty kawy i czekolady. W smaku dominuje kawa, torfu i wędzonki jest relatywnie niewiele. Niestety aromat obiecywał więcej, samo piwo jest bardzo smaczne, ale zbyt mało złożone w smaku biorąc pod uwagę cenę i morskie opowieści z etykiety. Nie jest przegazowane moim zdaniem. Pijalność dobra.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-06-29 09:25:35
Cena z kosmosu.
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-27 22:36:11
Gdyby nie było przegazowane...
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-11 20:50:52
Wygląd: kolor brązowy, mętne, ładna piana, beżowa, lacing znikomy
Zapach: pachnie fest wędzonką torfową, trochę tytoniowym chmielem, pasuje
Smak: Nie zachwyca pełnią, fakt, że to double tu oznacza poziom FESa, ale znam pełniejsze 15tki, ta w dodatku na życie i to trochę oszukuje, bo formalnie jest wyklejające, ale zamiast ciała jest taka pusta słodycz, którą kontruje zalegająca, piołunowa goryczka. Jest wędzone, torfowo, choć w zapachu bardziej. Ogólnie szału nie ma. Gdybym miał oceniać za wędzonkę to super, ale oceniam piwo jako całość, a z tym jest tu średnio. Czytam peany na temat tego piwa i może kiedyś było lepsze, ale ta warka nie bardzo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010