Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
Dukla & BroKreacja Nafciarz Dukielski
% alk. 6.3
Blg 16.0
IBU 60
5905669783064addbarcode
ulubione: 16

Kooperacyjne piwo Restauracyjnego Browaru Dukla i kontraktowego browaru BroKreacja. Uwarzone w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf, tam gdzie swoje piwa warzy BroKreacja. Brokreacja to kontraktowa inicjatywa założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza w 2015 roku. Piwa warzone są na kontrakcie w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf, wcześniej warzono w restauracyjnym browarze Marysia, również w miejscowości Szczyrzyc. Brokreacja – Krakowski Browar Rzemieślniczy. Warzymy dobre piwo. Dbamy o to by cieszyło oczy i podniebienia.Naszą inspiracją są największe craftowe marki świata. Wiemy o tym, że sukces osiągnęły dzięki budowaniu jakości bez kompromisów. Tą ideę obieramy jako wiodącą również dla nas – zero kompromisów. Na zdrowie! Browar Dukla to rzemieślniczy browar restauracyjny, który mieści się w miejscowości Dukla około 70 kilometrów na południe od Rzeszowa. Jesteśmy jednym z nielicznych browarów rzemieślniczych na Podkarpaciu! Pierwsza uwarzona warka miała miejsce w styczniu 2015 roku. Główny cel jaki nam przyświeca to warzenie doskonałego piwa, jak również szerzenie piwnej edukacji (organizujemy pokazy warzenia piwa itp.). Browar Dukla to połączenie tradycji oraz nowoczesności. Praktykujemy klasyczny jak i nowofalowy proces warzenia piwa oraz stosujemy tylko sprawdzone surowce piwowarskie. Nasz piwowar (który jest także piwowarem domowym) cały czas doskonali swoje umiejętności i stara się by każe nowe piwo było na swój sposób wyjątkowe. Nafciarz Dukielski - Whisky Rye Double Brown Porter. Piwo inspirowane wydobywaną od wielu lat, w rejonach Dukli, ropą naftową. Piwo o oleistej fakturze pochodzącej ze słodów żytnich i ciemnobrunatnej barwie nadanej przez czekoladowe i palone słody whisky. W smaku i aromacie nuty torfu i nafty przeplatają się ze szlachetna ziołowością słodu East Kent Golding oraz charakterem Brown Portera.

Składniki: woda; słody: Whisky 45ppm, Pale Ale, Żytni, Monachijski II, Chocolate Wheat, Carafa Special III; chmiele: Warrior, East Kent Goldings; drożdże Safale s-04.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Piwo dostępne w półlitrowej, brązowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej czarnym, gołym kapslem.
Premiera piwa przypadła na dzień 18 grudnia 2015 roku.
Dodał: prodwin - 2016-01-20 15:53:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,3 / ilość: 64
Goście 7,18 / ilość: 22
średnia8,01 / ilość: 86

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SlawekT
starstarstarstarstar
2021-10-14 22:11:03
Mi te piwo nie podeszło.
Mocno dymne w smaku, mocno wytrawne i mocno gorzkie, takie dość jednowymiarowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2021-09-05 22:56:55
Piwo w klasycznej butelce powlekane etykietą. Piwo w stylu torfowym jak można to określić. Ciężki aromat wyczuwalny od początku. Super sprawa. Ilość gazu małą, jak przystało na gatunek. Na dodatek w dobrej cenie.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Kindi
starstarstarstarstar
2021-02-12 19:54:35
Uwielbiam to piwo - czy to w wersji podstawowej, czy imperialnej zawsze smakuje świetnie!!! Nowa warka do stycznia 2022 niczym nie odbiega od wcześniejszych wypustów. Mocna goryczka i wyraźnie zaznaczony w smaku żytni słód - torfowa poezja!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
2020-03-26 20:46:14
Wygląda bardzo estetycznie, ciemnobrunatny kolor i kremowa, gęsta piana. W aromacie ciężkie, palone, z nutami torfu, dymu. W tle nuty kawy i czekolady. W smaku dominuje kawa, torfu i wędzonki jest relatywnie niewiele. Niestety aromat obiecywał więcej, samo piwo jest bardzo smaczne, ale zbyt mało złożone w smaku biorąc pod uwagę cenę i morskie opowieści z etykiety. Nie jest przegazowane moim zdaniem. Pijalność dobra.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.