Dreher Classic
Dreher Classic
Dreher Classic
% alk. 5.2
5998817310632addbarcode
ulubione: 3

Węgierskie piwo, uwarzone w browarze Dreher Sorgyarak Zrt. z Budapesztu. Jest to klasyczny, jasny pils, posiadający złotą barwę. Piwa Dreher to jedne z najbardziej popularnych piw na Węgrzech. Nazwa piwa i browaru pochodzi od nazwiska Antala Drehera, twórcy gatunku Schwechater Lagerbier, czyli inaczej Vienna Lager. Charakterystyczna goryczka i słodowy smak, przyjemnie się łączą, wszystko to uzupełnia delikatny aromat szlachetnego chmielu. Orzeźwiający smak piwo to z pewnością zawdzięcza wysokiej zawartości Co2. Posiada również wysoką i trwałą, białą pianę.
Oferowane w zielonych butelkach o pojemności 0,5l i 0,33l, oraz puszkach - 0,5l.

Skład: woda, chmiel, słód jęczmienny, kukurydza.

Barwa słomkowa, idealnie klarowna. Piana w kolorze białym, niska po nalaniu. Uformowana głównie z drobnych, ale też średnich pęcherzy. Bardzo szybko się podziurawiła, bardzo delikatnie oblepia ścianki szkła. Aromat delikatny, wyłącznie słód o lekko kwaskowym profilu. W smaku również łagodny słód z kwaśnością pozostającą przez chwilę na języku, oraz minimalną goryczką, którą wyczuć da się dosłownie przez moment, tuż po przełknięciu. Nasycenie średnie, w stronę wysokiego.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-24 08:46:05

oceny Oceny

Użytkownicy 5,9 / ilość: 20
Goście 7,68 / ilość: 53
średnia7,19 / ilość: 73

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-04-23 21:07:53
dobre klasyczne przyzwoite piwo koncernowe
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-10-19 23:21:38
Piana znikoma, drobnoziarnista, bardzo szybko opadająca do cienkiego wianuszka okalającego ścianki kufla, lecz po chwili nawet z tego wianuszka nie zostaje zbyt wiele. Barwa trochę ciemniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste. W zapachu, baza słodowa z minimalnym akcentami chmielowymi. W smaku oczywiście bardzo słodkie, o dziwo prawie wcale nie kwaskowe, z jako taką goryczką, ale niestety jest to goryczka chemiczna, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej więc nie ocenię kapsla ani etykiety, puszka niemniej jednak elegancka z dobrego materiału, ciekawie zrobiona. Drugie piwo sprowadzone z Węgier i po raz drugi szału nie ma, nie jest to może typowy euro lager, bardziej próby szły w stronę pilsa, ale ta chemia leżąca na podniebieniu... słabo orzeźwia, więcej niż 5 po prostu nie jestem w stanie dać.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
eastofeden
starstarstarstarstar

2014-09-28 12:43:26
Nie było takie złe, wpadłem na nie we Włoszech. Nie było tak dobre, jak Moretti, ale jednak lepsze od naszych koncerniaków. Daję 7, za rześkość.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-20 13:17:59
Przywiezione przez brata z Węgier.Piwna ciekawostka, miałem wersję puszkową.Może to i lepiej, bo zielona butelka mogłaby popsuć smak.Piwo bardzo przeciętne, poziom naszych koncerniaków.Plus, że nie było w nim żadnych, obcych, niepożądanych posmaków/aromatów.Zwyczajny lager na upały, dobrze schłodzony szybko znikałby ze szkła.Chyba nic więcej nie jestem w stanie o nim powiedzieć.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.