Doctor Brew Sunny 83
Doctor Brew Sunny 83
Doctor Brew Sunny 83
% alk. 5.2
Blg 13.0
IBU 83
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez kontraktowy browar Doctor Brew, który warzy swoje piwa z browarze Bartek z miejscowości Cieśle. Jest to niepasteryzowane i niefiltrowane piwo w stylu American Pale Ale. Doctor Brew Sunny Ale to piwo, którym browar debiutował na rynku. Teraz zostało wypuszczone na rynek jako Sunny 83, liczba oznacza ilość IBU, którym to piwo może się pochwalić.

Skład: woda; słody: Wiedeński, Pilzneński, Pale Ale, Pszeniczny, Karmelowy; chmiele: Amarillo, Mosaic, Galaxy; drożdże.

Nuty tropikalnych kwiatów chmielu, oblane karmelem smakowych słodów. Ręcznie zacierany temperament długo dojrzewał w kadzi. Niefiltrowany, niepasteryzowany. Aż strach pomyśleć. Niepokojące oczekiwanie przed nieznanym, trwało w długim milczeniu. Po cichej fermentacji zapach wydobywający się z kadzi niezapomniany, jak pierwszy uśmiech dziecka. Sunny to wspaniały towarzysz na imprezę oraz na wieczorną przechadzkę po plaży.
Barwa jasno-pomarańczowa, bardzo mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana biała, jedynie drobna, dziurawa warstwa składająca się z grubych bąbli. Gromadzi się po jednej stronie tworząc niedużą, cienką wyspę, przylegającą do szkła. Zostawia śladowe smugi na szkle. Aromat przyjemny i dosyć intensywny. Połączenie tropikalnych owoców i lekkich cytrusów z charakterystycznym aromatem lasu iglastego i drożdżami. W smaku kwaskowe, z nachodzącą słodyczą. Dosyć szybko ujawnia się solidna grejpfrutowa goryczka, która nie utrzymuje się zbyt długo. Wysycenie średnie, bez zarzutu.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-18 10:24:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,77 / ilość: 52
Goście 8,08 / ilość: 12
średnia7,83 / ilość: 64

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Arturo
starstarstarstarstar
2016-08-08 00:04:04
Sunny Ale jest piwem w którym na pierwszym miejscu jest goryczka, bardzo wyraźna i do samego końca. Jest to wręcz uderzające. Jeszcze długi czas po wypiciu pozostaje posmak goryczkowy. W zapachu egzotyczne owoce, bardzo przyjemnie. W barwie bardzo mętnie, chyba jedno z najbardziej mętnych piw jakie piłem. Brakuje mi tu przełamania goryczki owocami. Nagazowanie niskie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2014-11-05 00:35:34
Piana występuje tylko w postaci delikatnego wianuszka okalającego ścianki szklanki, barwa ciemny pomarańcz, mętne, pod światło widać unoszące się drobinki czegoś czego nie jestem w stanie scharakteryzować, w zapachu da się wyczuć nuty egzotycznych owoców, jakieś mango... ananas ? W smaku od razu poczuć można mocną grapefruitową goryczkę, nie przepadam za tak wyraźną goryczką, ale tym razem aż tak mi to nie przeszkadzało, wysycenie w normie. Generalnie był to mój pierwszy browar doctora brew, ale biorąc pod uwagę nietypowość tego, z chęcią spróbuję i innych tego typu ciekawostek, to jako pierwsze oceniam pół na pół czyli mocna 5, bo mimo nietypowości , nie zachwyciło mnie aż tak bardzo doznaniami smakowymi.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar
2014-09-30 00:05:12
Barwa wyblakło pomarańczowa, wyraźnie mętna. Piana biała, grubo pęcherzykowa, raczej niska, częściowo się dziurawi pozostawiając po sobie nieprzerwany pierścień, ponadto dobrze i równo oblepia szkło. W zapachu wyraźne słodkie owoce tropikalne, w tle trochę słodu i jakby karmelu. W smaku już na początku wyraźna i trwała, trochę grejpfrutowa goryczka, na drugim planie lekka nuta ziołowa. Wysycenie raczej w stronę niskiego. Szczerze mówiąc nie widzę większych różnic pomiędzy nim a Sunny Ale. Również u mnie mętność była konkretna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-16 11:29:32
Kupiłem z myślą, że jest to coś nowego.Szczerze mówiąc nie znalazłem nigdzie opisanych różnic pomiędzy Sunny Ale a Sunny 83.Mimo wszystko nazwa brzmi inaczej i etykieta jest inna.Wypiłem je i nawet mi smakowało.Chociaż zdecydowanie lepiej podeszła mi debiutancka pozycja Doctor Brew, czyli Sunny Ale.Piwo to miało bardzo duże zmętnienie.Piana raczej słaba, aromat całkiem przyjemny.W smaku z pewnością nie było goryczki która miałaby aż 83 IBU.Osobiście stawiałbym na coś na poziomie 55 IBU max.Wysycenie bez zarzutu.Co się później okazało.Browar zaczął wycofywać to piwo ze sklepów i hurtowni, ponieważ uznał ze za wadliwe.W opisywanych wadliwych egzemplarzach zmętnienie było zbyt wyraźne, jak u mnie.Jednak nie było też piany i praktycznie w piwie nie było gazu.Ja je wypiłem i nie stwierdziłem jakiś większych nieprawidłowości.Moim zdaniem to było całkiem poprawne piwo, aczkolwiek jedno z gorszych produktów Doctor Brew.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.