Doctor Brew Stopro!
Doctor Brew Stopro!
Doctor Brew Stopro!
% alk. 5.0
Blg 12.1
IBU 39
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez znany, kontraktowy browar Doctor Brew, wyjątkowo w browarze Jabłonowo. Większość swoich piw Doctor Brew warzy w browarze Bartek. Możliwe, iż względy finansowe zadecydowały o miejscu warzenia. Stopro! to piwo uwarzone dla internetowego sklepu z ubraniami - www.stoprocent.com. Swoją premierę miało na
BeerWeek Festivalu w Krakowie w dniach 25-27 września 2015r. Doctor Brew to kontraktowiec warzący od 2013 roku. Browar ten, którego założycielami są Łukasz Lis i Marcin Olszewski, przez dwa lata wyrobił sobie dobrą opinię, ma w swojej ofercie dużo ciekawych, wartych uwagi piw, które słyną zazwyczaj z potężnej goryczki i solidnego nachmielenia oraz intensywnego zmętnienia.

Opis z kontry - Wszystko robimy na Stopro! Dlatego, aby stworzyć oryginalne, wyjątkowe, niebiańskie piwo, zwróciliśmy się do specjalistów, którzy myślą dokładnie tak samo. Pasjonaci z Doctor Brew przygotowali genialnego pilsa. Zapach ma świeży i owocowy. W smaku jest rześki, lekki, a jednocześnie wytrawny. Żyj Stoprocent do końca życia!.

Piwo w stylu określonym jako Merican Pils, pasteryzowane i niefiltrowane.
Na dnie może powstać naturalny osad z drożdży.
Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, wiedeński, karmelowy; chmiele: Citra, Magnum, Lubelski, Mosaic, Zatecki; drożdże.

Piwo w szkle prezentuje się bardzo dobrze. Kolor jasnego bursztynu,
pięknie opalizujący z dna podnosi się tornado bąbelków. Pomimo braku filtracji jest bardzo klarowne.

Piana wzorcowa. Biała, drobno-pęcherzykowa, dość sztywna, zbita i trwała. Chociaż średnio obfita i dość szybko po nalaniu opada, to ładnie zdobi szkło i w postaci centymetrowej warstewki pozostaje do końca degustacji.
Zapach to przyjemna i dość odświeżająca mieszanina aromatów ziołowych,
trawiastych i żywicznych oraz przebijające się z pod spodu nuty słodowe.
W smaku ziołowe z lekkim posmakiem chlebowym w tle i minimalną słodyczą, która w miarę ogrzewania wypierana jest zupełnie przez nuty żywiczne i cytrusowe. Goryczka bardzo orzeźwiająca, dość spora jak na pilsa, nie
zalegająca. Wysycenie średnie, mogło by być większe.
Dodał: bartekn - 2016-01-22 08:05:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 44
Goście 7,13 / ilość: 45
średnia6,75 / ilość: 89

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Cervezarianin
starstarstar
2016-05-22 22:04:57
Bardzo ciekawy pils najeżony ipawskimi aromatami. Piękna piana po nalaniu do naczynia (drobno i średnio pęcherzykowa), pomimo iż szybko opada to zostawia miłe dla oka koronki pięknie oblepiające szkło. W aromacie przeważają nuty słodowe (karmel, toffi) dalej czuć też cytrusy. Gdyby nie wysokie wysycenie to w smaku podobne do dobrze zbalansowanej AIPA. Najpierw uderza ziołowo-grefpfrutowa goryczka, którą dosyć szybko przykrywa karmelowa słodycz. Piwo bardzo ciekawe. Może nie dla kraftowych purystów, którzy z pewnością wypomną mu szereg odstępstw. Z pewnością sięgnę ponownie o ile uda je się nabyć bo raczej ze świecą je szukać :)
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar
2016-03-20 17:20:30
Piana o małym kożuchu, w aromacie czekolada, słabiej owoce oraz karmel. Gdzieś w tle również nuty kwiatowo-estrowe no i przede wszystkim ta metaliczność. W smaku goryczka średnia, intensywna nie zalegająca. W pierwszej chwili nie powiedziałbym, że to lager. Piwo mogłoby być bardziej pijalne, gdyby nie zapach metalu (btw ciekawe jaki był wtedy sprzęt w browarze ekhm..)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
slon-92
starstarstar
2016-02-29 23:45:39
Wyraźna chmielowość w smaku i aromacie, przez co bliżej temu piwu do... IPA niż pilsa. Ale bardzo dobrze - przez to to idealne piwo dla tych, którzy dopiero zaczynają. Bo jednak nie jest aż tak goryczkowe i ciężkie. Super, na pewno wypiję jeszcze, bo i tańsze od ipek i aipa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-01-27 15:57:28
W przeciwieństwie do kolegów jestem zwykłym gościem, co lubi piwo. Piłem i moim zdaniem BARDZO DOBRE! Chętnie do niego wrócę. Po za tym, że markowane Stoprocent, to myślę, że bardzo udany smakowo jak na to początek. Z dostępnością słabiutko, ale pewnie to dlatego, że dopiero zaczynają. Swój egzemplarz kupiłem w lokalu z żarełkiem za 7 zł (cena porównywalna ze innymi popularnymi typu żywiec) a smak do jedzonka nieporównywalnie lepszy! Szkoda, że praktycznie niedostępny na wybrzeżu i w lokalach do tańczenia, bo bawiłbym się przy nim weekendami.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.