Doctor Brew RIS
Doctor Brew RIS
Doctor Brew RIS
% alk. 10.0
Blg 24.0
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Barwa ciemnobrązowa, prawie czarna, ale nie tak ciemna, jak zwykle w piwach w tym stylu. Piana wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, bardzo ładna. W aromacie od razu na wejściu wita nas buchnięcie chmielem, a zaraz pod spodem mamy bardzo mocną paloność. Palone ziarno. I w zasadzie to wszystko. Nie ma żadnych pralin, kawy, czekolady, suszonych owoców, nic z tych rzeczy. Mimo sporej paloności, to chmiel zdecydowanie gra tutaj pierwsze skrzypce.

Składniki: słody: Pilzneński, Karmelowy, Barwiący, Jęczmień Prażony; chmiele: Chinook, Galaxy, Ella, Centennial.
Dodał: jando - 2015-02-05 08:37:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 29
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia7,41 / ilość: 37

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2016-04-21 20:38:48
RIS Bourbon Barel Aged, warka 02.07.2016.
Hype spory to i oczekiwania spore. Lak może i jest fajny ze względu na utrwalenie piwa, zapobiega rdzewieniu ale cholernie ciężko się go usuwa, za to lekki minusik. Jeśli chodzi to resztę to jest bajka- aromat i smak niezwykle złożone, od nut kawowych, poprzez czekoladę, silną palność, wyraziste aromaty kokosa, nuty drewniane, orzechowe i oczywiście szlachetny alkohol. W smaku nie jest jednak tak gęste, oleiste jak się tego spodziewałem, ale aksamitność jest zachowana. Na minus baaardzo słaba piana. Porównując go do Samca Alfa to muszę przyznać że chyba produkt z Artezana smakował mi bardziej, jednak wyrób Doktorów też ma wiele fajnych cech. Piwo zdecydowanie godne polecenia, degustacyjne, dla koneserów.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Wiles
starstarstarstarstar
2016-03-31 18:16:48
Nie mam pojęcia, na którą wersję trafiłem gdyż oznaczenie na laku zostało zniszczone. Nie mam doświadczenia w aromatach i nie umiem odróżnić wersji leżakowanej w beczce po bourbonie od wersji z beczki po brandy. W każdym razie, RIS który miałem okazję próbować był średni pod względem aromatu (przypominał po prostu porter bałtycki). W smaku wyrazista, palona goryczka. Piwu zdecydowanie brakowało ciała jak na 24,5 blg. Alkohol dobrze ułożony. Barwa ok., piana beznadziejna. Do \"Samca Alfa\" temu piwu baaaaaaaaaaaaaaardzo daleko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
pandzioszka
starstar
2016-03-19 17:05:08
Piwo urywa co trzeba. Zapach jest ładny, karmelowo- słodowy, delikatnie alkoholowy. Goryczka jest jak należy. W smaku mocna kawa, czekolada i karmel. Ekstrakt naprawdę robi swoje. Szkoda, że jest odfermentowane w 43 %. 10 % alkoholu to dużo. A gdyby tak zrezygnować z tych 2 punktów procentowych i zyskać na aromacie?
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2015-04-01 20:16:03
To piwo jest pijalne dopiero po schłodzeniu, a tak nie powinno być. Ciepłe jest męczące oraz ciężkie. Po za dużą dozą chmielu praktycznie się nie wyróżnia, a wyszczególnione na butelce aromaty w dużej mierze pozostają właśnie tam.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.