zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Doctor Brew Experimental Double IPA
Doctor Brew Experimental Double IPA
Doctor Brew Experimental Double IPA
% alk. 8.0
Blg 18.0
IBU 99
5903240674183addbarcode
ulubione: 4


Piwo uwarzone przez browar Doctor Brew z Wrocławia.

Mocne, słodkie, bardzo nachmielone piwo z solidną goryczką. W odbiorze gładkie i wbrew pozorom bardzo dobrze zbalansowanej dzięki obfitej kontrze słodowej na finishu. Piwo bardzo pijalne jak na swój bogaty zasyp. A teraz spróbuj utrzymać w tajemnicy, że... #wszycyjestesmydoctorami

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Karmelowy), słód pszeniczny, chmiele (Magnum, Citra, Centennial, Mosaic), drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2018-09-03 15:42:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 14
Goście 7,17 / ilość: 6
średnia 7,1/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-04-14 22:35:40
Dużo ludzi narzeka na Doctor Brew, jest coś w tym, ale zdarzają się im też piwa znakomite. Niestety to do nich nie należy.
Aromat: Mango, brzoskwinia, przyjemne nuty chmielowe, drożdżowość i nuty brettowe(?), ogółem bez szału.
W smaku podobnie: Jest owocowe (brzoskwinia(?), pomarańcza), przyjemnie goryczkowe (nie powiedziałbym, że 99 IBU), chmielowe i trochę jakby brettowe. Alkohol lekko wyczuwalny.
Pijalność mocno średnia, piwo ma teksturę podchodzącą pod Kveiki czy Sahti, co nie jest w moim typie.
W porównaniu do standardowego "Double IPA" od DB, to piwo jest zdecydowanie gorsze.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 3 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-27 19:51:40
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu eleganckie nuty cytrusowe, owocowe klimaty, wyraźne karmelowe oraz żywiczne akcenty, chmielowość pełną parą, podbudowa słodowa. W smaku na pierwszym planie żywica, połączona z karmelem, gładka faktura, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, owoce i egzotyka nadal obecne, alkohol nie wyczuwalny, ale uderza do głowy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Doktorów, etykieta humorystycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 22.08.2019. Smaczna i wysoce pijalna Double IPA, gładka i aromatyczna, goryczka orzeźwia, ale nie jest przesadzona, na pewno nie na poziomie deklarowanych 99 IBU. Konkrecik, takie piwa lubię, może nieco przesadzę, ale wystawię 8 z minusem, gdyż według mnie jest to jedno z lepszych piw z serii Doctora Experimental.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-02-20 15:51:01
Bardzo ładna, drobno-pęcherzykowa, obfita piana w kolorze jasnego beżu. Lekko dziurawiąca się. Obfity, zacny, przykładny lacing z gatunku IPA okala ścianki szkła praktycznie po całości, gdzie nie gdzie zostawiając wolne przerwy. Barwa herbaciano-bursztynowa - zmętniona. W aromacie oprócz znanej nam dobrze "Ameryki" wyczuć można miłą, słodkawą chlebowość oraz nutę karmelu. W smaku nieco słodkawe ale przełamane mocną, dobrej jakości smaczną bardzo goryczką (Mniam!). Czuć dobrą dozę karmelu połączoną z wyśmienitą goryczką jak wspomniałem wcześniej. Wszystko moim skromnym zdaniem dobrze dobrane, zbalansowane i ułożone. Moim zdaniem cała seria wypada naprawdę bardzo dobrze, zresztą Doctorek przyzwyczaił nas do jednych z najlepszych wyrobów "Nowożytnych Browarów" na łamach światowej jakości oraz różnorodności wyrobów chmielowych. Brawo, kolejna dobra robota. Nie ma to jak być na samym szczycie Doctor i o to chodzi!
Wysycenie: średnie
Warka do: 20.02.2019 / 23
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
JOKER_
starstarstarstarstar

2019-02-09 22:08:56
Piana:drobno ziarnista wolno opadająca zostawiając kożuszek na kufelku:P
Kolor: ciemny herbaciany
zapach: cytrusowy z mocniejszą nutą karmelu
Smak: jak na 8% to goryczka średnia nie czuć tak alkoholu po za tym smak słodki mocna nuta karmelu jak i cytrusów piwko dobre klasyczne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2019-02-20 14:59:24
OOOoooooo ! JOKER ! ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010