Doctor Brew Barley Wine 27,5 Brandy BA
Doctor Brew Barley Wine 27,5 Brandy BA
Doctor Brew Barley Wine 27,5 Brandy BA
% alk. 12.5
Blg 27.5
IBU 85
5903240674985addbarcode
ulubione: 3

Piwo w stylu Barley Wine uwarzone przez browar Doctor Brew w wersji leżakowanej w beczce po brandy.
Dodał: ark00 - 2017-09-08 09:03:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 7
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia7,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-08-05 09:01:18
Piana nie do końca biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach. Barwa jaśniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu genialne, mocne aromaty suszonych owoców, waniliowe i beczkowe nuty, karmelowe oraz wytrawne akcenty, wyraźna podbudowa słodowa. W smaku gładkie i jednocześnie treściwe, alkoholowe wonie ujawniają się dopiero po ogrzaniu, każdy kolejny łyk wyraźnie ogrzewa przełyk, suszone owoce wraz z miodowymi aromatami na pierwszym planie, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, winności i potęga słodowości, niestety efekt leżakowania po beczkach z brandy niezadowalający, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Doctor Brew, dodatkowo zawoskowany, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko i z szykiem wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 30.06.2018. Leżakowane około pół roku, degustowane ponad miesiąc po terminie. Intensywny Barley Wine zarówno w aromacie jak i smaku, nieźle zamaskowany alkohol, świetne suszone owoce połączone z bazą słodową. Na minus według mnie słabo podkreślony efekt leżakowania w beczkach po brandy. Gęsta i oleista struktura, rozgrzewający efekt. Pijalność stoi na stosunkowo niskim poziomie. Piwo wybitnie degustacyjne,gdyby nie ta mała ilość brandy... A tak muszę wystawić 7 z plusem. Jest dobrze ale mogłoby być lepiej. Ciężki w odbiorze Barley, bez zachwytu, lecz z polotem i zadatkiem na coś więcej
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-06-24 19:31:27
Kosztowane już raz - degustowane u znajomego jakiś czas temu...
Dziś kolejny raz na meczu BiałoCzerwonych (Russia2018r. Polska - Kolumbia)
Beżowa drobno-pęcherzykowa piana. Niska - utrzymująca się na poziomie cienkiego kożucha. Barwa mahoniowo-kasztanowa - zmętniona. W aromacie owocowo - słodkie nuty - landrynkowo-karmelowe. To rzuca się na pierwszy plan... Jest też powiew alkoholowej nuty ale bardzo zbalansowanej zapachowo, przyjemnej i bardzo pozytywnej. Piwo ma głębię... bardzo dużą głębię i charakter czy w kwestii aromatycznej jakże smakowej. W smaku owocowe, pełne bardzo, głębokie, wyjątkowe... Nieco miodowe... opisywac można bez końca. Posmakuj - zdegustuj i opisz sam:
Wysycenie: średnio-wysokie
Warka do: 30.06.2018r
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2018-04-12 22:53:02
Kolor miedziany, lekko zmętniony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzy, szybko opadła dziurawiąc.
Aromat słaby, początkowo słodki. Karmelek, landrynki, rodzynki, mieszają się z nutami cytrusowymi i żywicznymi i likierowo-alkoholową. Zamiast brandy wyczułem ?deskę. Po ogrzaniu czuć wyraźniej nuty brandy.
W smaku nuty słodów ze słodkawym karmelkiem, rodzynkami, połączone z nutą szlachetnego alkoholu (wreszcie jest brandy). Na finiszu odczuwalny jest nawet lekki kwasek (cytrynowy).Choć ekstrakt jest potężny to piwo nie ma pełni za to alkohol jest zgrabnie ukryty. Z czasem wychodzi też goryczka chmielowa w nucie cytrusowej i ziołowej.
Poprawne piwo ale nic ponadto.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar
2018-04-09 19:58:49
zapach wanilia, szlachetny alkohol, trochę burbonowe klimaty, w tle owoce ale nie potrafię ich zidentyfikować, wysycenie niskie, bardziej takie kłujące w język, pełne, gęste, gładkie, treściwe, karmelowe, słodkie, alkoholowe ale tak szlachetnie nie przeszkadzające a dodające mocy, słodowe, trochę drożdżowe, delikatnie rozgrzewa w ustach, dobrze ułożone, gorycz niska, alkoholowo-beczkowa, ogólnie nie jest to piwo z jakimś mega wymyślnym oraz rozbudowanym aromatem i smakiem, jest proste ale za to wszystko w nim jest dograne, mega pijalne, niestety słabsze niż 27,5 RIS, warka 04.11.2017, cena 25,83zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.