Deer Bear Yam Yam Ramen
Deer Bear Yam Yam Ramen
Deer Bear Yam Yam Ramen
Ramen IPA
% alk. 6.6
Blg 16.0
5906395303373


Uwarzone przez Browar Deer Bear.
Pszeniczna IPA inspirowana kuchnią dalekiego wschodu. Do piwa dodaliśmy mnóstwo świeżych i aromatycznych przypraw używanych przy gotowaniu słynnego japońskiego dania. Tak bardzo zainspirowaliśmy się Ramenem, że wrzuciliśmy do kadzi warzelnej makaron i morskie wodorosty!
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Receptura: Grzegorz Durtan
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-10 12:25:37

Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 13
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 7,33/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-04-16 22:05:26
Dobre piwo , choć wg mnie mogło być lepiej , piana bardzo obfita ale oczka średnie i duże . Barwa bez osadu klarowny jasny bursztyn , z osadem już zamglony. W aromacie głównie trawa cytrynowa, trochę imbir a reszty nie wyczuwam. Ogólnie to goryczka wyczuwalna przyjemna nie za niska nie za wysoka. Ogólnie piwo bardzo pijalne choć myślę że z Ramen nie ma dużo wspólnego , ciekawy pomysł a potencjał niewykorzystany wg mnie. Dobre ale lepiej jak by nazwali te piwo Japan Extazy czy jakoś tak by bardziej pasowało. Smaczne piwo :)
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

prisoner

2018-02-25 18:59:14
Dobre, pijalne piwko: aromat [przyjemny głownie cytrusowy z dodatkiem trawy cytrynowej , w smaku normalna IPA cytrusowa, żywiczna dodatek kolendry jest w smaku do wyczucia. Jeśli chodzi walory smakowe czy nos dodatek makaronu i wodorostów raczej nic nie zadziałał.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

jover

2018-02-20 20:46:32
zapach cytrusy, kwiaty, igliwie, wysycenie mocne-, mocno klei się do podniebienia i zębów, w smaku słodkie, cytrusy, żywica, gorycz orzeźwiająca, cytrynowa, sosnowa, żywiczna, ogólnie to po hype-ie w internetach spodziewałam się jakiegoś wow, a tu zwykła ipa, cena 9zł

piwnynocnikpl

2018-01-22 15:35:52
Aromat nie powalił nas na kolana. Jesteśmy w tym momencie bardzo zaskoczeni. Nie da się ukryć, że korzeń imbiru i ziarna kolendry to składniki tak bardzo wyraziste, że nawet minimalna ich ilość potrafi w daniu namieszać. Niestety w Yam Yam jest biednie. Staramy się je wykryć na wszystkie sposoby, ale oprócz cytrusów i może odrobiny trawy cytrynowej nie jesteśmy w stanie wychwycić tych wskazanych na etykiecie dodatków ? nawet po dłuższym upływie czasu. Na ten moment jest przeciętnie.

A jak ma się sprawa z wodorostami i makaronem? Oczywiście nie liczyliśmy na to, że będziemy je wyciągać z butelki widelcem, ale skoro browar zdecydował się na ich dodanie, to powinny coś wnosić. W naszej ocenie pracę wodorostów i makaronu i tak lepiej widać niż przypraw. Mogły bowiem przyczynić się do wyglądu tego piwa. Yam Yam jest dość mętne, a jego barwa należy do specyficznych, co zresztą sami możecie dostrzec na załączonym do recenzji zdjęciu. Przy lepszym świetle dostrzegalne są przebłyski kolorów bliskich barwie głównej. Ewentualny wpływ na kolor nie usprawiedliwia jednak tego piwa i braku bogatego aromatu.

Zafascynowani całą historią na etykiecie, a więc daniem Ramen, azjatyckimi dodatkami i nazwą Yam Yam postanowiliśmy pogrzebać trochę w Internecie. Być może brak spektakularnych wrażeń sprawił, że poszukiwanie oznak orientu na własną rękę okazało się ciekawsze niż premierowe piwo zespołu Deer Bear. Szkoda, bo potencjał drzemiący w pomyśle był ogromny. Więcej www.piwnynocnik.pl/2018/01/yam-yam-z-browaru-deer-bear-czyli-w.html
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010