zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Deer Bear Let’s Cook - Sour APA
Deer Bear Let’s Cook - Sour APA
Deer Bear Let’s Cook - Sour APA
% alk. 5.0
Blg 13.0
5906395303052addbarcode
ulubione: 2

Let’s Cook – lubimy eksperymenty. Lekko zakwasiliśmy w kotle warzelnym brzeczkę (Kettle Sour), aby jak najbardziej uwypuklić rześki i cytrusowy charakter American Pale Ale. Wybuchowa mieszanka aromatów amerykańskich chmieli puka w kapsel i czeka aż je uwolnisz. Odważysz się?

Drugie z tandemu piw nawiązujących etykietami i nazwą do serialu Breaking Bad.
Dodał: risik - 2016-11-23 20:15:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 20
Goście 8,2 / ilość: 5
średnia 7,64/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-05-01 10:33:54
Złote i trochę mętne. Piana słaba i szybko znikająca. Zostawia skromne firanki.
Aromat kwaśnej cytryny. I raczej kwas mlekowy niż lakto.
W smaku bez szału. Kwas i tyle. Rozczarowanie. Nie wiem co tam im puka w kapsel (etykieta) bo to co pod nim wcale przyjemne nie jest.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-02-10 17:06:52
Piana naprawdę słabej, jakości, biała, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca już pod zupełnie żadną postacią, czego następstwem jest brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu przyjemnie owocowe i cytrusowe, subtelne karmelowe klimaty oraz zbożowe akcenty, podbudowa słodowa. W smaku inaczej niż w zapachu gdzie zdecydowanie dominuje APA, tutaj do głosu dochodzi Sour, wyrazista kwaskowość utrzymuje się na podniebieniu, słabsza kontra słodowa, goryczka adekwatna do stylu, lekko zalegająca o profilu cytrusowym, choć przykryta kwasem, owocowość daleko w tle, podobnie jak zbożowe aromaty, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w niebieskiej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 30.05.2018. Nie do końca pasuje mi to połączenie, kwas i Ameryka gryzą się ze sobą walcząc o uwagę, przez co piwo zdecydowanie traci na pijalności. Aromat naprawdę fajny, natomiast smak...jeśli ktoś lubi soury, to połączenie z Apą powinno być pozycją obowiązkową na jego liście. Jednak dla mnie to nie jest to, nie ma harmonii ułożenia jest natomiast wojna smaków. Mogę zaproponować maksymalnie 6, tym razem DeerBear na lekki minus.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-04-09 18:59:14
Być może trafiła mi się gorsza, lub już nieco przestała warka, bo w aromacie chmieli jak na lekarstwo, dominują nuty kwaśne, owocowe. W smaku fajne, orzeźwiające, wyraźnie kwaśne, z trochę niepojącą nutą jakby piernikową czy cynamonową(?). Warzyłem ostatnio Sour APA i nieskromnie przyznam, że głównie ze względu na aromat wolę swoje, niemniej zaznaczam, że świeża warka może pachnieć lepiej. Na lato solidna propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2017-04-10 01:54:53
Update: warka chyba świeża, zatem kwas niestety w aromacie mocno przykrył chmiele.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-11-25 13:18:58
Jedno z najciekawszych i najsolidniej wykonanych piw jakie ostatnio piłem. Po otwarciu uderza w nos wspaniały aromat amerykańskiego chmielu- głównie słodkie owoce. Sprawdzałem czy były dodawane do tego piwa jakieś owoce, ale jednak nie- aromat w 100% uzyskany z chmielu- rewelka ! W smaku równie świetnie- na początek rześkość i owocowość typowa dla APA, na koniec wchodzi kwaśność od Lactobacillus. Goryczka niska.
Moim zdanie to jak do tej pory najlepsze piwo od Deer Bear. Polecam !
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2017-04-10 17:20:38
Drugie podejście do tego piwa, nowa warka.
Tutaj zdecydowanie poszło w stronę kwasu. Przykrył on cechy APA, zdecydowanie mniej tu słodkich, soczystych owoców. W aromacie zalatywało mi lekko kocim moczem (?). W smaku mocno kwaskowe, orzeźwiające, odpowiednio wysycone.
Nadal dobre piwo, ale w porównaniu do pierwszej warki balans nie wyszedł.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010