Deer Bear Deer Beard Rye IPA
Deer Bear Deer Beard Rye IPA
Deer Bear Deer Beard Rye IPA
Rye IPA
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 69
5906395303045


Debiutanckie piwo z kontraktowego browaru Dear Bear, uwarzone w kooperacji z Browarem Wąsosz. Deer Bear to browar kontraktowy - rzemieślniczy, założony w 2015 roku przez dwóch piwowarów domowych Grzegorza Durdana i Kamila Zatykę. Obaj panowie należą do kujawskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Właściciele browaru w Wąsoszu również wywodzą się z grodu Kopernika. Etykieta piwa przedstawia brodatego jelenia z siekierą, który wygląda jak drwal. Wiele osób po spojrzeniu na etykietę stwierdza, iż jest to piwo świąteczne. Ponieważ czerwono-zielona kolorystyka, brodaty jeleń z czerwoną czapką i choinki w tle, same to sugerują. Zaczynamy od kooperacji z jednym z najciekawszych browarów regionalnych - Browarem Wąsosz. Dear Beard to żytnia IPA, w której żywiczne i cytrusowe aromaty podbiliśmy dodatkiem sosny i skórki pomarańczy. Piwo wyraziste o złożonym smaku. Daj znać jak smakuje na: facebook.com/browardeerbeer. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Składniki: woda, słód pilzneński, słód żytni, słód monachijski, słód Caraminuch typ II, skórka pomarańczy, sosna. Chmiele: Simcoe, Zeus, Southern Cross. Drożdże US-05. Boczna część etykiety przedstawia tabelkę w której przedstawione są parametry piwa w następujących kategoriach: Goryczka 4 na 5 choinek, Słodycz 1,5 na 5 pomarańczy i siła 3 na 5 siekierek. Piwo dostępne w bezzwrotnej, pół litrowej butelce, zamkniętej czerwonym, gołym kapslem. Premiera Deer Beard odbyła się na Poznańskich Targach Piwnych - 20 listopada 2015 roku.
Dodał: bartekn - 2015-12-08 18:52:52

Oceny

Użytkownicy 7,88 / ilość: 32
Goście 8,83 / ilość: 12
średnia 8,14/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-08-15 18:19:37
Barwa zamglone złoto , opalizująca barwa . Piana trwała , obfita i zostawia ładny lacing. W aromacie jest single hop bo tylko Simcoe a czuć liczi , nie czuję słodu żytniego. Na etykiecie zresztą jest tylko IPA z przodu a nie Rye IPA jak tu na stronie. W smaku mocno nachmielone , mocno te liczi czuć , jest pełne pewnie dzięki słodowi żytniemu ale oprócz tego go nie czuję. Goryczka jest fajna choć krótka. Ogólnie piwo bardzo dobre :)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )

ekoman69

2018-04-14 17:45:52
Barwa ładna, bursztynowa, lekko mętne. Piana ładna, dość trwała. W zapachu owocowe, żywiczne, lekko karmelowe. W smaku wyraźnie goryczkowe z nutami sosnowo-żywicznymi i bardzo delikatnym słodowym tłem. Goryczka solidna, długo krążąca po podniebieniu. Nuty żywiczne dobrze wkomponowane, nie męczące. Ciekawe piwo. Warka 25/08/2018. Kupione za 7,99 zł w sklepie alkoholowym.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

GENzo

2017-04-05 14:40:04
W smaku jest poprawnie natomiast czegoś brakuje. . . W zasadzie pierwsze skrzypce gra sroga goryczka , dlugo pozostająca na jezyku , mocno grapefruitowa oraz delikatnie alkoholowa. W zapachu mamy sosnowe nuty , żywice i to w zasadzie tyle ile udalo mi sie wyczuć. Wygląd Świetny , godny uznania.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )

Shinodin

2017-01-22 21:54:51
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, znikomy lacing. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty słodowe, karmelowe, subtelne klimaty żywiczne oraz ciut sosnowych klimatów. W smaku dość słodkie, goryczka znaczącą, nie zalegająca, chociaż na pewno nie na poziomie 69 IBU, żywica i pędy sosny, nie czuć w ogóle akcentów żytnich, słabsza kontra kwaskowa, kwiaty i owoce...wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czerwony, etykieta ciekawie wykonana graficznie, dobrze opisana, w zielonej kolorystyce, przykuwa uwagę na półce sklepowej. Warka 25.04.2017. Żytnia IPA bez żywicznych akcentów...trochę nietypowo, bardziej czuć żywicę i sosnę, bardziej słodowe niż goryczkowe, bardziej...kwiatowo i owocowo niż cytrusowo. Nietypowo jak na mój gust, spodziewałem się czegoś lepszego, a tutaj szału nie ma...przeciętna żytnia IPA bez tego błysku...7 z ogromnym minusem to moja ostateczna ocena.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010