zamknij Zostań patronem na patronite
Deer Bear & whisker.beer Nut Cracker
Deer Bear & whisker.beer Nut Cracker
Deer Bear & whisker.beer Nut Cracker
% alk. 10.0
Blg 25.0
5906395303113addbarcode


Kooperacja dwóch najbardziej zakręconych piwowarów z Torunia, Grzegorza z Browaru Deer Bear i Marcina z browaru whisker.beer. Potężny i treściwy stout imperialny z dodatkiem kawy świeżo wypalonej przez toruńskich specjalistów z Fonte. Całość zbalansowaliśmy i wygładziliśmy dodatkiem laktozy. Czy można chcieć więcej? Sprawdźmy to!

Dodatkowo doładowaliśmy Nutcrackera kompozycją naturalnych aromatów orzechów i wanilii.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Wędzony, Czekoladowy Jasny, Karmelowy, Palony, Pszeniczny; chmiele: Magnum, Sybilla; drożdże: Safale US-05; dodatki: kawa, laktoza, cukier, naturalne aromaty.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 14-16°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-17 22:42:21

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 12
Goście 7,67 / ilość: 6
średnia 7,11/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-01-06 21:39:38
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu naprawdę potężna dawka migdału i marcepanu, ponadto orzech laskowy, dopiero na drugim planie kawa wraz z czekoladą, nieśmiało przebija się również palony aromat. W smaku ponownie migdały i marcepan, dominują na podniebieniu, stwarzając słodki, deserowy klimat przesłaniając resztę doznań smakowych jak kawa czy suszone owoce, które niewątpliwie gdzieś tam są, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, po ogrzaniu subtelnie wyczuwalna alkoholowa woń, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta natomiast w białej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 03.01.2019. Leżakowane ponad rok, degustowane parę dni po terminie przydatności. Gdybym dzień wcześniej nie pił zwykłego Crackera bez dodatku aromatu orzechowego to może bardziej doceniłbym wersję nut. Tak natomiast ciężko mi było się przebić przez ten migdałowo-marcepanowy mur i doszukać się akcentów stoutowych. Wybitnie degustacyjny wyrób, szału nie ma, ale tragedii również nie. Przesadzony dodatek aromatów przesądził o tym, że nie wystawię oceny wyższej niż 7 z minusem. Leżakowanie było zbędne. Podstawowa wersja zdecydowanie lepsza.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-06 01:21:41
Wygląd: kolor ciemny brunatny, piana niewielka, ale drobna, beżowa
Zapach: wali tak w opór sztucznym aromatem migdałów, że porzygać się można, jak takie najtańsze ciasto z dyskontu
Smak: Czytałem, że to ma być lepsza wersja Crackera, to prawdopodobnie to samo piwo, ale to z aromatem wydaje się bardziej wodniste, może dlatego, że ten sztuczny migdał je wyjaławia, w zasadzie to tylko nim smakuje, wydaje się być też bardzo kwaskowe, ten sztuczny aromat odrzuca, nie da się tego wypić.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-03-02 21:11:41
Aromat jest fajny mocno orzechowy, takie masło orzechowe. W smaku dominuje kawa i gorzka czekolada, troszkę za duże wysycenie. Cena 13 złotych za butelkę 330 ml na pewno warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2017-01-18 12:52:56
Wielkie oczekiwania, co do tego piwa były jak najbardziej uzasadnione. Tylko raz w życiu miałem okazję spróbować znakomitego piwa z aromatem - Noa Pecan z Omnipollo zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wiedziałem, że ciężko będzie mu dorównać, ale spodziewałem się podobnie bombowego efektu. Niestety wyszło tak sobie. Zapach masła orzechowego i tak jakby świeżo-zmielonych orzeszków ziemnych. Niby fajnie, ale po dłuższym wwąchaniu się aromat sprawiał wrażenie nieco sztucznego. W smaku było gorzej, tutaj niestety syntetyczność przysłoniła wszystkie pozytywne cechy piwa, które powinny grać pierwsze skrzypce (tak jak w wersji bez aromatów). Fajnie, że Panowie Piwowarzy z Torunia porwali się jako pierwsi w Polsce na takie piwo, jednak wydaje mi się, że furory nie zrobiło. Warto próbować i robić coś jako pierwszy, za to ogromne brawa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010