De Prael Willy
De Prael Willy
De Prael Willy
% alk. 11.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez holenderski Brouwerij De Prael z Amsterdamu. Jest to nieduży browar, warzący przeważnie nietuzinkowe, ciekawe piwa oraz własne interpretacje popularnych stylów. Browar podzielił swoje piwa na trzy serie: ofertę stałą, piwa sezonowe i piwa specjalne. Willy należy do piw sezonowych, a zostało tak nazwane, na cześć holenderskiego piosenkarza, prezentera oraz aktora telewizyjnego i radiowego Willyego Albertiego. Według producenta jest to pełne słodu, solidne, ciemne, zimowe piwo.

Skład: woda, organiczny słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Polecana temperatura serwowania: 10°C.
Dostępne w butelkach o pojemności 750 ml oraz 330 ml.

Barwa ciemno-brązowa, nieprzejrzysta, wyraźnie zmętniona. Pod światłem ukazują się ciemno-wiśniowe refleksy. Piana beżowa, niezbyt obfita po przelaniu do szkła. Ma wysokość około centymetra. Składa się z różnej wielkości pęcherzyków. Stosunkowo szybko redukuje się do minimalnej, cienkiej warstewki i skromnej obwódki, warstwa na środku szybko się dziurawi, do końca zostają śladowe wysepki. Firanki, które pozostają na szkle są nierówne, dość grube i szybko znikające. Aromat wyraźny i specyficzny. Mocno kwaskowy, kojarzący się z octem, następnie ukazała się lekko palona nuta suszonych owoców ze słodkawym finiszem. W smaku połączenie suszonych owoców z delikatnymi akcentami palonymi i karmelowymi. Nie brakuje też owocowej kwaskowości, kojarzącej się z winem musującym oraz odpowiedniej, stonowanej słodyczy. Na końcu pojawia się niezbyt nachalna, nieco pestkowa goryczka. Alkohol słabo wyczuwalny, nie pojawia się też
rozgrzewanie w przełyku. Nasycenie średnie, pasuje do tego typu piwa.
Dodał: stacher93 - 2015-01-22 09:34:46

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-01-11 20:33:57
Barwa kremowa w ciemniejszym odcieniu, zmętniona..Pod światłem ukazują się bordowe przebłyski.Piana ciemno-kremowa, złożona z pęcherzy o mieszanej strukturze.Po nalaniu do szkła ma wysokość jednego centymetra.W przeciągu minuty dziurawi się na środku, zostaje średniej wielkości obręcz oraz bardzo cienka, poprzerywana warstwa z nielicznymi wyspami.Piana ozdabia szkło zostawiając na nim grube, nierówne i częściowo, szybko spływające koronki.Aroimat silny i specyficzny.Dzikie, typowo belgijskie nuty drożdżowo-słodowe, w połączeniu z akcentami palonymi i mocno kwaskową, nieco octową nutą.W smaku mocno kwaśne i cierpkie, kojarzące się chwilami z winem musującym.Po pierwszym mocnym uderzeniu owocowej kwaśności ujawnia się przyjemna, nieprzesadna słodycz.W tle lekkie drożdżowe muśnięcie.Goryczka w piwie jest praktycznie nie do wyczucia.Nasycenie na poziomie średnim, pasuje do tego typo piwa.Mimo wysokiego woltażu alkohol w smaku zupełnie nie wyczuwalny.Nie pojawia się też charakterystyczne odczucie rozgrzewania w przełyku.Miałem wersję już solidnie przeleżaną, ważność do stycznia 2015 roku.Jeszcze bardziej ucieszyłem się z tego powodu, dobrze odleżakowany Quadrupel to fajna opcja.Piwo smakowało inaczej niż się spodziewałem.Poszło w solidny octowy kwasek, który bardzo mi pasował.Coś w stylu dobrych Lambicków Gueze czy Faro.Szybko jednak ta kwaśność przechodziła w akcenty palono-słodkie.Po pierwszym łyku pomyślałem czy czasem to piwo się nie popsuło.Ale raczej to mało prawdopodobne.Podsumowując smakowało mi bardzo, chociaż nie spodziewałbym się takiego smaku i aromatu po piwie w stylu Quadrupel.W każdym razie warte polecenia i swojej ceny, dałem za nie chyba 13-14zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.