De Molen Vuur & Vlam
De Molen Vuur & Vlam
De Molen Vuur & Vlam
% alk. 6.2
Blg 15.0
IBU 63
8717624421037addbarcode

De Molen Vuur & Vlam jest piwem stylu India Pale Ale, czyli jasne piwo górnej fermentacji niegdyś warzone dla kolonii indyjskich. Oczywiście nikogo nie zaskoczy to, że po odkorkowaniu piwa uwalnia się zapachowy wachlarz pomarańczy, miodu, karmelu oraz kwiatów. Podczas przelewania do kieliszka, miodowy strumień wzburza białą i gęstą pianę, która szczelnie przylega do warstw szkła. Piwu towarzyszy także zmętnienie, a pod światłem rozświetlają się refleksu w odcieniu czerwonego grejpfruta. I jak na IPA przystało, jest to piwo dobrze nachmielone.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel (Cascade, Columbus, Citra, Chinook), drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 7°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: degustator - 2013-11-18 08:18:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 5
Goście 9 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2016-10-01 20:08:55
Mój (dopiero) pierwszy De Molen. Świetnie prezentuje się po przelaniu, barwa głębokiego złota, lekko wpadająca w pomarańcz, zamglone, z piękną, kremową, obfitą pianą, zostającą w cienkiej warstwie do końca degustacji. Aromat przyjemny, chociaż raczej \"nienachalny\" - owoce tropikalne, jakby słodkie owoce w likierze, po ogrzaniu też cytrusy. Goryczka grejpfrutowa, odrobinę zalegająca, raczej przyjemna. Piwo świetnie zbalansowane. Bardzo dobre, może gdyby tylko miało intensywniejszy aromat... choć w sumie warka z listopada 2015, więc świeższe pewnie jest jeszcze lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-10-17 20:10:33
Przy otwieraniu niestety spotkał mnie gushing. Później było już lepiej. Na szczególną uwagę zasługuje piana- bardzo wysoka i trwała, gęsta, silnie oblepiająca szkło. Barwa zmętniona, złota. W aromacie mandarynki, pomarańcze, trochę słodów. W smaku jest podobnie, goryczka jest średnio intensywna i przychodzi późno. Ogólnie piwo solidne, ale bez efektu wow, głównie piana robi robotę. Liczyłem na trochę więcej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.